معاون وزارت بهداشت:

۱۹۲۱ پروژه بهداشت و درمان تا اختتام دولت به بهره برداری می رسند

۱۹۲۱ پروژه بهداشت و درمان تا اختتام دولت به بهره برداری می رسند

به گزارش سلامت معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: تا آخر عمر دولت، یك هزار و 921 پروژه بهداشت و درمان در نقاط مختلف كشور به بهره برداری خواهند رسید.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سید کامل تقوی نژاد عصر امروز در حاشیه بازدید از پروژه های درمانی شهرستان دزفول، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تلاش دولت این است که تمام پروژه های نیمه تمام درمانی را در وقت مقرر به انتها برساند.
وی اضافه کرد: در همین راستا تا اختتام دولت، یک هزار و ۹۲۱ پروژه درمانی به بهره برداری خواهند رسید. همین طور در چالش سلامت به مناسبت هفته دولت ۱۶۴ پروژه راه اندازی شد و ضمن اینکه تا فروردین ماه سال آینده، یک هزار و ۴۰۰ پروژه افتتاح می گردد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه فردا چند پروژه درمانی توسط رئیس جمهور و به وسیله ویدئوکنفرانس افتتاح خواهند شد، اشاره کرد: بر این اساس تا سال آینده حدود ۱۱ هزار تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه خواهد شد.
تقوی نژاد افزود: با تلاش دولت، زیرساخت های واحدهای بهداشتی و درمانی کشور ۳۰ درصد افزایش یافته است. پس اگر در زمینه مدیریت کرونا جزو کشورهای موفق دنیا هستیم، علاوه بر از خود گذشتگی مدافعان سلامت و کادر مجرب، تقویت زیرساخت ها نیز از مهم ترین دلیلهای این موفقیت بوده است.
وی همین طور اظهار داشت: در پذیرش بیماران کرونایی عدالت برای ما بسیار مهم می باشد. پس در زمینه پذیرش بیماران کرونایی و ارائه خدمات به آنها هیچ تفاوتی از نظر مذهب، جغرافیا و جنسیت وجود ندارد و با افتخار اعلام می نماییم که جزو معدود کشورهایی هستیم که هیچ بیماری برای دریافت خدمات پشت در مراکز درمانی معطل نشده است که این توفیق در اثر گسترش خدمات بوده است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در ادامه با اعلان اینکه هم اکنون نسبت تخت به بیمار در دزفول پایین تر از سطح کشوری است، اضافه کرد: بطور قطع با بهره برداری از پروژه های در دست راه اندازی این میزان به متوسط کشوری خواهد رسید و در ادامه تلاش می شود با تعریف زیرساخت های مناسب، نسبت تخت های بیمارستانی در دزفول به وضع مطلوب و استاندارد کشوری برسد.
تقوی نژاد به کیفیت بالای خدمات رسانی در مراکز درمانی دزفول اشاره نمود و اظهار داشت: همین مورد باعث شده است تا بیماران شهرها و استان های همجوار برای دریافت خدمات به این شهرستان مراجعه کنند. بدین سبب با جلساتی که با مسئولان این شهرستان در سطح ملی برگزار شده است، تقویت زیرساخت های درمانی و بهداشتی شهرستان دزفول در دستور کار است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با حضور در دزفول از روند راه اندازی بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابه یا زهرا (س) بازدید کرد.
وی همین طور از طرح های درمانی در حال تکمیل و آماده افتتاح نظیر بیمارستان زنان و زایمان، اورژانس جدید بیمارستان گنجویان، بخش سوانح و سوختگی و بخش بیماری های خاص بیمارستان گنجویان و همین طور مرکز خیریه بیماران مبتلا به سرطان امام حسن مجتبی (ع) بازدید نمود.


منبع:

1399/06/27
21:07:15
5.0 / 5
1096
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت