شمار مصدومان زلزله ۵ و یك دهم ریشتری رامیان به ۳۴ نفر رسید

شمار مصدومان زلزله ۵ و یك دهم ریشتری رامیان به ۳۴ نفر رسید

سخنگوی سازمان اورژانس كشور تعداد كل مصدومان زلزله 5.1 ریشتری شهرستان رامیان واقع در شرق استان گلستان را 34 نفر اعلام نمود.


مجتبی خالدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان آخرین اطلاعات دریافتی از مصدومان زلزله استان گلستان این مطلب را عنوان و گفت: تعداد کل مصدومان این زمین لرزه ۳۴ نفر ثبت و گزارش شده که از این تعداد برای ۱۷ نفر درمان سرپایی در محل انجام شده که ۱۴ مورد آن از طرف اورژانس ۱۱۵ و سه مورد نیز توسط امدادگران هلال احمر انجام شد.
وی توضیح داد: همین طور در حاشیه امدادرسانی به زلزله زدگان رامیان استان گلستان ۱۷ مورد اعزام مصدوم و مجروح به بیمارستان انجام شد که هشت مورد انتقال از طرف اورژانس ۱۱۵ ویک مورد انتقال نیز توسط هلال احمر انجام شد و هشت مصدوم دیگر نیز با وسیله شخصی به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه کردند که درحال حاضر فقط یک مورد بستری در بیمارستان مطهری گنبد انجام شده است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
شهرستان رامیان با افزون بر ۸۵ هزار نفر درشرق استان گلستان واقع است.
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین در سه کیلومتری «رامیان»، ۹ کیلومتری «آزادشهر» و ۱۰ کیلومتری «خان ببین» رخ داد.
نزدیک ترین مراکز استان به محل وقوع این زلزله نیز ۶۱ کیلومتری گرگان و ۱۸۹ کیلومتری ساری گزارش شده است.
این زمین لرزه در بیشتر شهرهای استان گلستان احساس شد و برای دقایقی مردم را به بیرون از خانه کشاند.1399/06/24
23:09:01
5.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت