معاون درمان وزیر بهداشت:

ضرورت توسعه بیمارستان قروه

ضرورت توسعه بیمارستان قروه

معاون درمان وزیر بهداشت وضعیت بیمارستان قروه را نامناسب دانست و از جبران عقب ماندگی گفت و اطلاع داد كه بزودی بخش های آی سی یو و زایمان این بیمارستان تجهیز خواهند شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، قاسم جان بابایی شامگاه چهارشنبه در جریان سفر فوق العاده به شهرستان قروه با هدف بررسی وضعیت بیمارستان شهید بهشتی قروه تصریح کرد: این بازدید به دعوت نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جهت بررسی وضعیت درمانی و بهداشتی قروه صورت گرفت.
به گفته او قروه شهرستان پرجمعیتی است و بیمارستان اینجا نیازمند توسعه و تجهیز امکانات است که البته بخش های توسعه یافته اما عقب ماندگی هایی وجود دارد که تصمیم گیری وزارت بهداشت با پیگیری های نماینده و رئیس دانشگاه را نیاز دارد.
جان بابایی یکی از ضروری ترین نیازهای اساسی بیمارستان قروه را تأمین دستگاه سی تی اسکن دانست و اضافه کرد: تأمین این دستگاه از اولویت های وزارت بهداشت خواهد بود و بزودی با قابلیت های ویژه و جدید دستگاه سی تی اسکن تحویل می گردد.
او با اشاره به اینکه بیمارستان در طول زمان توسعه مقطعی پیدا کرده اظهار داشت که اما همچنان عقب ماندگی هایی هست برای مثال اتاق عمل بیمارستان کوچک است و پاسخگوی نیاز مردم قروه نیست و گرچه خیرین ۴ اتاق عمل اضافه کرده اند اما کفایت نمی نماید.
جان بابایی از تأمین تجهیزات لازم شامل دستگاه بیهوشی و دیگر امکانات موردنیاز و تحویل آنها در سریع ترین زمان ممکن برای بخش اتاق عمل بیمارستان اطلاع داد.
او در ادامه توسعه بخش زایمان را نیاز بعدی بیمارستان دانست و بیان کرد که این بخش مغفول مانده و باید مشکلات آن رفع و تأمین شود.
مطابق سخنان معاون درمان وزیر بهداشت یکی از نیازهای واجب بیمارستان قروه بخش ویژه یا آی سی یو است. بخشی که از نظر قاسم جان بابایی نیازمند برنامه ریزی برای ساخت و تجهیز امکانات توسط وزارت بهداشت بوده و باید در این حوزه سریع کار شود.
او با بیان اینکه آمادگی برای جبران عقب ماندگی بیمارستان قروه که مزمن و طولانی شده را داریم و در واقع این وضعیت حق مردم این شهرستان نیست و باتوجه به جمعیت شهرستان و از سویی همجوار بودن با دهگلان و سرریز بیماران به قروه، باید امکانات بیشتری را داشته باشند.
جان بابایی همینطور به این نکته اشاره نمود که مردم جهت استفاده از خدمات درمانی بهتر به شهرهای همجوار می روند و در این حوزه از سختی و هزینه بر بودن این رفت و آمدها گفت و تاکید کرد که کمبودها و نقصها به همت وزارت بهداشت رفع خواهد شد.
براساس گفته های وی برای توسعه بیمارستان قروه دو راه وجود دارد یا باید بیمارستان جایگزین جدید ساخته شود و یا توسعه بیمارستان فعلی لحاظ شود که برای بیمارستان جدید نیازمند اعتبار از محل سفرهای رئیس جمهوری هستیم که زمان بر خواهد بود اما برای روش دوم سرعت عمل خوبی خواهیم داشت و اعتبار هم تأمین می شود.
جان بابایی توسعه فاز دوم بیمارستان شهید بهشتی قروه را از اولویت های وزارت بهداشت دانست و بیان نمود: الان بهترین روش توسعه بیمارستان است که برای فاز دوم آن ۱۵۰ تخت اضافه می شود و برای بیمارستان جایگزین هم بعداً کار خواهد شد.
او از تحویل دستگاه اکسیژن ساز با عنایت به نیاز ضروری بیمارستان تا دو هفته آینده اطلاع داد و اظهار داشت که دستگاه سی تی اسکن هم در سریع ترین زمان ممکن ارسال می شود.
این مقام مسئول همینطور از تجهیز اتاق عمل و افزایش اتاق های آن از ۴ به ۶ و ایجاد ۲ ریکاوری استاندارد اطلاع داد و خاطرنشان کرد که تمامی تجهیزات لازم تهیه و تأمین می گردد.
قاسم جان بابایی در انتها از پیگیری برای جبران کمبود پزشک گفت و خبر خوبی را هم به کادر درمان داد و افزود که تا هفته آینده اعتباری برای کارانه توزیع می گردد و از این بابت مشکل کارانه پرسنل درمانی حل خواهد شد.
لازم به ذکر است در این بازدید رئیس دانشگاه های علوم پزشکی قطب غرب کشور، رئیس بیمارستان های کل کشور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فرماندار و مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهگلان به همراه نماینده مجلس حضور داشتند.


منبع:

1399/06/21
11:08:07
5.0 / 5
1162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت