برای توسعه همكاری سازمان اورژانس و شركت راه آهن انجام شد

تبدیل ۳۰ دستگاه واگن مسافری به واگن آمبولانس و بیمارستان سیار ریلی

تبدیل ۳۰ دستگاه واگن مسافری به واگن آمبولانس و بیمارستان سیار ریلی

سلامت: در جهت توسعه همكاری سازمان اورژانس با شركت راه آهن و باتوجه به راه اندازی اولین مركز اورژانس ریلی كشور، 30 دستگاه واگن مسافری به واگن آمبولانس و بیمارستان سیار ریلی تبدیل شد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ بامداد امروز (شنبه) پیر حسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور با سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن دیدار و درباب راهکارهای توسعه همکاریهای دو جانبه به تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار کولیوند با اشاره به راه اندازی اولین مرکز اورژانس ریلی کشور از همکاری شرکت راه آهن دراین زمینه تقدیر و تشکر کرد.
وی در این جلسه با اشاره به راه اندازی اولین مرکز اورژانس ریلی کشور، اظهار داشت: راه اندازی اورژانس ریلی در شبکه ریلی کشور، فرصت مناسبی برای امدادرسانی به مردم در مواقع لازم است.
رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به آموزش کمک های اولیه به ۹۷۵ نفر از مهمانداران و پرسنل شرکت راه آهن اضافه کرد: سازمان اورژانس کشور آماده آموزش فوریت های پزشکی به پرسنل راه آهن در سراسر کشور است تا در مواقع ضرورت بتوانند به مردم ارائه خدمت کنند.
وی با اعلان اینکه راه اندازی آمبولانس ریلی باتوجه به بحران ها و سوانح مختلف جزو نیازهای مهم کشور بوده، اضافه کرد: گسترش اورژانس ریلی مستلزم اقدامات جدی سازمان اورژانس کشور و شرکت راه آهن است.
کولیوند اظهار نمود: در صورت برقراری زیرساخت های اینترنت در قطارها، سازمان اورژانس کشورآماده برقراری ارتباط با دیسپچ ۱۱۵ و ارائه مشاوره پزشکی به فرد مددجو امکان پذیر است.
مدیرعامل شرکت راه آهن ضمن تشکر از اراده جدی سازمان اورژانس در ایجاد مهارت و آموزش به پرسنل مهماندار قطار و کارمندان این شرکت، اضافه کرد: استقرار پایگاه درایستگاه های راه آهن کار بسیاری بزرگی بود که برای بسط آن آماده همکاری کامل با سازمان اورژانس کشور هستیم.
رسولی ساخت آمبولانس ریلی را امری مهم دانست و اظهار داشت: در ساخت آمبولانس ریلی به سبک اتوبوس ریلی آماده همکاری نیز هستیم.
در ادامه این جلسه موضوعاتی از جمله، ارتقا دانش و مهارت پرسنل قطار درباب فراگیری کمک های اولیه و خودامدادی، تبدیل ۳۰ دستگاه واگن مسافری به واگن آمبولانس و بیمارستان سیار ریلی، استقرارپایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در ایستگاههای مورد توافق، برقراری سیستم ارتباطی بین اورژانس و شرکت راه آهن، افزایش هماهنگی و برگزاری جلسات مشترک منطقه ای و استانی بین دو طرف، طراحی پروسه عملیاتی امدادخواهی از ۱۱۵، تجهیزایستگاهها و قطارها به اقلام امدادی، ارتقا دانش و مهارتهای مدیریت بحران و عملیاتهای امدادی مدیران شرکت راه آهن، مامورین ایستگاه و قطار، برقراری پروسه و سامانه ارتباطی بین روابط عمومی راه آهن و روابط عمومی اورژانس جهت ایجاد مشارکت و هماهنگی در نحوه اطلاع رسانی در مواقع بروز بحران و سوانح ریلی، استفاده از تیم های واکنش سریع مواد خطرناک (HAZMAT) در حوادث پرمخاطره، آتش سوزی و مواد شیمیایی و اطلاع رسانی لازم درباب حمل و نقل محموله های مواد خطرناک در شبکه ریلی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در حاشیه این جلسه مدیر عامل شرکت راه آهن از مرکز کنترل، هدایت و تحلیل داده ها و مرکز دیسپچ اورژانس تهران بازدید کرد.منبع:

1399/06/18
10:21:23
5.0 / 5
1182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت