نشست كارگروه تخصصی پدافند زیستی در حوزه پیشگیری و كنترل بیماریهای واگیر

نشست كارگروه تخصصی پدافند زیستی در حوزه پیشگیری و كنترل بیماریهای واگیر

به گزارش سلامت نشست كارگروه تخصصی پدافند زیستی در حوزه پیشگیری و كنترل بیماریهای واگیر برگزار گردید.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ بامداد امروز (دوشنبه)، نشست کارگروه تخصصی زیستی و بررسی برنامه های مشترک با سازمان پدافند غیرعامل کشور به ریاست پیرحسین کولیوند رئیس کمیته پدافند غیرعامل و سازمان اورژانس کشور و با حضور دکتر گویا رئیس مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون امور سلامت سازمان پدافند غیر عامل کشور برگزار گردید.
در این جلسه، رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان هشت سال دفاع مقدس به کشور از زحمات دکتر گویا رئیس مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در مورد برنامه ریزی ها و اقدامات ارزشمند ایشان و تیم همراه در پیشگیری و کنترل بیماری کووید ـ۱۹ تقدیر و تشکر کرد.
کولیوند در مورد لزوم تقویت همکاریهای درون و برون بخشی در پیشگیری و کنترل بیماری ها تاکید و اعلام نمود که بر همین مبنا این کمیته مبادرت به تشکیل کارگروه تخصصی زیستی در حیطه پیشگیری و کنترل بیماریهای واگیر نموده که ریاست آن بر عهده دکتر گویا گذاشته شده است.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت هم ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان هشت سال دفاع مقدس به کشور در مورد اقدامات و برنامه های آن مرکز برای انتقال اسراء به داخل کشور و انجام معاینات پزشکی و قرنطینه آنها اشاره نمود و اظهار داشت: مدافعان سلامت همواره در تمامی صحنه ها شامل جنگ و اپیدمی اخیر حضور فعال و فداکارانه ای داشته اند و می بایست مورد قدردانی قرار بگیرند.
گویا در ارتباط با اپیدمی اخیر بیماری کووید ـ۱۹ در کشور، منطقه و جهان و عوارض گسترده پنهان و آشکار آن به لزوم تعیین اولویت ها و گام های اساسی جهت آمادگی و پاسخ موثر کشور به این تهدید سلامت جهانی اشاره و به ضرورت تقویت همکاریهای بین بخشی تصریح کرد.
وی اظهار داشت: تشکیل کارگروه تخصصی پدافند زیستی در وزارت بهداشت در جهت تحقق این امر حائز اهمیت بالاست.
در ادامه جلسه؛ کولیوند در مورد حمایت همه جانبه سازمان پدافند غیرعامل کشور و نقش ارزشمند آن در تقویت همکاریهای برون بخشی و بین دستگاهی ابراز امیدواری کرد و با اشاره به اینکه نیروهای نظام سلامت در کنترل بیماری کرونا با روحیه جهادی و فداکاری نمودند، اظهار داشت: این راه همچنان ادامه خواهد داشت.
معاون امور سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور هم اظهار داشت: این سازمان آماده همکاریهای فنی و تخصصی با وزارت بهداشت و سایر دستگاههای متولی در حیطه های پدافند زیستی و ارتقاء ظرفیت های ملی در حیطه های تشخیص، آشکارسازی و اخطار سریع تهدیدات زیستی، مرزبانی زیستی، قرنطینه، خودکفایی و بومی سازی تولید واکسن، رعایت الزامات و دستورالعمل های بهداشتی است.
در آخر این نشست مقرر شد جلسه آتی کارگروه تخصصی پدافند زیستی با حضور اعضای کمیته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردد و نیازمندی ها و اولویت های ضروری پیگیری و اجرایی گردند.منبع:

1399/06/14
17:24:51
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سلامت