گسترش همكاریهای سازمان اورژانس كشور با شركت بهره برداری مترو تهران

گسترش همكاریهای سازمان اورژانس كشور با شركت بهره برداری مترو تهران

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه اورژانس تهران باید به مراكز درمانی ترومایی از راه خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد، اضافه كرد: طرح ارتباط ایستگاه های مترو با هشت بیمارستان ترومایی به منظور گسترش همكاریهای این سازمان با شركت بهره برداری مترو تهران در حال تهیه و ابلاغ است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، نشست بررسی طرح پیشنهادی اتصال خط مترو به مراکز درمانی و راه اندازی پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی در ایستگاه های مترو تهران به ریاست رئیس سازمان اورژانس کشور و با حضور رئیس کمیته پدافند غیرعامل، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران، رئیس اورژانس تهران و رئیس ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت برگزار گردید.
در این جلسه، پیرحسین کولیوند در مورد اهمیت وجود پایگاه های اورژانس در ایستگاه های مترو در زمان بحران اظهار داشت: مترو تهران یکی از مهمترین و استرتژیک ترین مناطق حساس است که در مواقع بحران این ایستگاه ها می توانند برای ما بسیار مهم باشد چونکه حجم انبوهی از مردم از مترو استفاده می نمایند و ایجاد پایگاه در این ایستگاه ها جهت پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و باز توانی تهدیدات و حوادث بسیار دارای اهمیت است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از راه خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام نمود که طرح ارتباط ایستگاه های مترو با هشت بیمارستان ترومایی به منظور گسترش همکاریهای این سازمان با شرکت بهره برداری مترو تهران در حال تهیه و ابلاغ می باشد.
فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران، تحقق این امر را که در ایستگاه هایی که تابحال راه اندازی شده و در حال بهره برداری است از ابعاد فنی، مهندسی و اجرایی دشوار خواند و اظهار داشت: انجام این امر در مورد خطوطی که در حال ساخت و طراحی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند امکان پذیر است. ایشان افزود هم اکنون این اتصال در بعضی از مراکز نظیر ایستگاه مترو برج میلاد انجام شده و در حال بهره برداری است و امکان جابه جایی مصدومین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد امکان پذیر خواهد بود.
وی اضافه کرد: در مورد توسعه طرح استقرار پایگاههای اورژانس در ایستگاههای متروی استان تهران هم آماده هر گونه همکاری با سازمان اورژانس کشور و اجرای الزامات و ملاحظات فنی و اجرایی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیر عامل هستیم.
در آخر این نشست مقرر شد برنامه ریزی سناریو مانور در ایستگاه مترو، رعایت الزامات و ملاحظات راه اندازی پایگاه های اورژانس در خطوط جدید مترو و جانمایی برانکارد بیماربر در زمان بحران اجرایی شود.
منبع:

1399/06/06
23:33:39
5.0 / 5
1227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت