رییس سازمان اورژانس كشور خبر داد:

ابتلای یك هزار و ۹۰۰ نفر از نیروهای اورژانس به كرونا

ابتلای یك هزار و ۹۰۰ نفر از نیروهای اورژانس به كرونا

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: تابحال هزار و 900 نفر از نیروهای اورژانس به ویروس كرونا مبتلا شده و 4 نفر نیز به شهادت رسیده اند.


به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، پیرحسین کولیوند پنجشنبه شب در یک گفت وگوی تلویزیونی اضافه کرد: کار اصلی اورژانس، فوریت های پزشکی است. یعنی وقتی فوریتی از نظر درمان و پزشکی نیاز باشد، مردم با تلفن ۱۱۵ تماس می گیرند. وقتی کرونا شایع شد، میزان تماسهای ۱۱۵ حدود ۴ برابر شد و حتی مجبور شدیم مرکز دیسپچ دیگری به وجود آورده و به افرادی که سوالات کرونایی داشتند هم پاسخگو باشیم.
وی افزود: حدودا ۷۵ درصد بیماران کرونایی سرپایی توسط اورژانس منتقل شده و آن ۲۵ درصد باقیمانده هم ممکنست مشکوک به مبتلاشدن باشند که خودشان به مراکز درمانی مراجعه می کنند. صد در صد بیماران مثبت کرونایی در مراکز درمانی توسط اورژانس و تیم عملیات ویژه اورژانس ۱۱۵ منتقل می شوند و این کار از اسفند ماه شروع شده است. شیفت های همکاران ما به ۲۴ ساعت کار و ۱۲ ساعت استراحت رسیده است.
پاسخ به سوالات کرونایی در ۴۰۳۰ و ۱۱۵
رییس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: سامانه ۴۰۳۰ هم اکنون به پرسش های کرونایی مردم پاسخ می دهد و با این وجود، سامانه ۱۱۵ هم به سوالات مردم پاسخ می دهد. هم اکنون اطلاعات مردم در زمینه کرونا بالاتر رفته است.
وی افزود: آنچه اهمیت دارد، بحث پیش گیری از مبتلاشدن به کروناست. دراین زمینه هزینه پیشگیری کمتر و انجام آن آسان تر است. استفاده از ماسک، شست وشوی دست ها، رعایت فاصله گذاری و بهداشت فردی و اجتماعی بسیار اهمیت دارد. در این صورت می توان پیشگیری راحت تری انجام داد.
بیشترین نشانه های فعلی بیماران کرونایی
کولیوند درباره نشانه های فعلی بیماران کرونا که به اورژانس گفته می شود نیز بیان کرد: نشانه های بیماران هم اکنون از دردهای عضلانی تا مشکلات گوارشی، تنگی نفس، سرفه ها و تب است. خستگی و کوفتگی نیز از نشانه هایی است که مورد سوال واقع می شود. آنچه بیش از همه چیز سوال می شود، مباحث گوارشی و تنفسی و تب است.
وی اظهار نمود: مردم در صورت مشکوک بودن ابتدا با سامانه ۴۰۳۰ یا ۱۱۵ تماس بگیرند و سپس در ابتدا باید به درمانگاه ها مراجعه کنند. اگر پزشک تشخیص بدهد که بیمار به درمان بیشتری نیاز دارد توسط تیم عملیات ویژه اورژانس به مراکز درمانی منتقل می شوند. حتی اگر انتقال بین بیمارستانی لازم باشد هم توسط تیم عملیات ویژه انجام می شود.منبع:

1399/06/06
13:30:12
5.0 / 5
1109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سلامت