مقصر مبتلاشدن به ذات الریه در نزدیکی شماست

مقصر مبتلاشدن به ذات الریه در نزدیکی شماست

سلامت: خراسان رضوی کارشناسان اظهار نمودند باکتری هایی که با آنها می خوابید می توانند موجب عفونت در بدن شما شوند.


به نقل از ساینس، آیا می دانستید که باکتری های مسری ازجمله اشرشیاکلی (E.Coli) ممکنست در رختخواب شما زندگی کنند؟ این باکتری در کنار ۱۰ میلیون کنه گرد و غبار و استافیلوکوک اورئوس است که می تواند موجب عفونت پوست و در بعضی موارد ذات الریه شود.
علاوه بر این، عادات به ظاهر بی ضرر شما پیش از خواب نیز می تواند اوضاع را بدتر کند، البته برای جلوگیری از این مشکلات، چند راه حل وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است.
همیشه هنگام بیدار شدن از خواب به مدت ۳۰ دقیقه تخت خودرا در معرض هوا قرار دهید و ملحفه رختخواب خودرا هر هفته عوض کنید. هر روز بامداد تخت خودرا در معرض هوا قرار دهید برای اینکه همانطور که گفته شد، کنه ها و باکتری ها به تشک شما علاقه دارند، اما هوای خنک و نور برعکس چیزی است که آنها نیاز دارند. بنابراین، هنگامی که از رختخواب بیرون آمدید، بجای این که بلا فاصله آنرا مرتب کنید، لحاف را از تشک خود جدا کرده و به مدت ۳۰ دقیقه آنرا در معرض هوا قرار دهید. اگر بتوانید مدت طولانی تری اجازه دهید، رختخواب شما در معرض هوا قرار بگیرد عالی است، اما حتما ۳۰ دقیقه را فراموش نکنید.
هیچ گاه در رختخواب خود غذا نخورید و ننوشید و از قرار دادن هر چیز خیس روی تشک خودداری کنید. خوردن و ‌نوشیدن در رختخواب می تواند توجه موجودات ناخوشایندی یعنی مگس ها، مورچه ها و حتی سوسک ها را به رختخواب شما جلب نماید.
با توجه به این که که سودوموناس آئروژینوزا می تواند روی جوراب های شما زندگی کند هیچ گاه جوراب خودرا در رختخواب نپوشید.
از غذا خوردن در حالت دراز کشیده درون رختخواب نیز اجتناب کنید برای اینکه می تواند بر خواب شما تاثیر بگذارد و شما را در معرض خطر رفلکس اسید قرار دهد و شما را در طول شب بیدار نگه دارد. در حالت ایده آل، حدود ۳ ساعت پیش از خواب غذا بخورید و همیشه نوشیدنی ها را روی میز کنار تخت خود قرار دهید تا از هرگونه ریزش روی تشک خود جلوگیری کنید.
دوش گرفتن در شب موجب می شود هنگام رفتن به رختخواب تمیز باشید. عرق می تواند موجب ایجاد رطوبت در رختخواب شود که به رشد باکتری ها کمک می نماید، خصوصاً اگر اتاق خودرا تهویه نکنید.
در حالت ایده آل، درست پیش از خواب دوش بگیرید برای اینکه تغییر دما از دوش آب گرم به اتاق خنک می تواند دمای بدن شما را نیز کم کند. دمای بدن شما بطور طبیعی در هنگام خواب کاسته می شود، بدین سبب این افت به شما کمک می نماید سریعتر به خواب عمیق بروید.
منبع:

1403/03/27
13:01:37
5.0 / 5
319
تگهای خبر: ایده آل , پوست , تهویه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت