رقابت 12 هزار داوطلب در آزمون دستیاری پزشکی

رقابت 12 هزار داوطلب در آزمون دستیاری پزشکی

به گزارش سلامت، وزیر بهداشت از رقابت بیشتر از ۱۲ هزار داوطلب در آزمون دستیاری پزشکی اطلاع داد و سهم شرکت کنندگان خانم و آقا در این آزمون را به ترتیب ۵۲ و ۴۸ درصد عنوان نمود.به گزارش سلامت به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در حاشیه برگزاری پنجاه و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی، ضمن اشاره به رقابت بیشتر از ۱۲ هزار پزشک در این آزمون تخصصی، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در این آزمون ۱۲ هزار و ۳۵۸ نفر است که از این تعداد ۶۴۲۴ نفر خانم یعنی ۵۲ درصد شرکت کنندگان و ۵۹۳۴ نفر آقا یعنی ۴۸ درصد شرکت کنندگان را می سازند.

وی با اشاره به اینکه پنجاه و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در ۲۹ حوزه امتحانی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می شود، اضافه کرد: داوطلبان شرکت کننده می توانند در ۲۷ رشته تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به انتخاب رشته محل اقدام نمایند.

عین اللهی ضمن اشاره به اجرای مصوبات برنامه هفتم توسعه در زمینه افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری، بیان نمود: در دولت مردمی این ظرفیت افرایش یافت، به طوریکه پارسال ظرفیت پذیرش از ۳۲۰۰ نفر به بیشتر از ۵ هزار نفر افزایش پیدا کرد، سال جاری هم ۱۲ درصد افرایش خواهیم داشت.

وزیر بهداشت تصریح کرد: طراحی آزمون دستیار تخصصی پزشکی بسیار علمی و فشرده از چندماه قبل توسط اساتید برجسته انجام شده و اقدامات امنیتی لازم هم صورت گرفته است. در این خصوص دفترچه آزمون در سه گروه طراحی می شود و تا زمان برگزاری آزمون محرمانه باقی می ماند. این آزمون هم در کمال صحت و سلامت و به دور از حاشیه برگزار شد.

عین اللهی درمورد رشته هایی تخصصی که احتیاج به پذیرش دستیار دارد، اظهار داشت: پارسال سه رشته اطفال، طب اورژانس و بیهوشی احتیاج به تکمیل داشت که در شورای آموزش پزشکی و تخصصی تصمیم گرفته شد که این رشته ها به صورت مستقیم از دوران کارورزی پذیرش شوند که به تمام دانشگاه ها اعلام کردیم و تکمیل این رشته ها صورت گرفت.

وی در ادامه ضمن اشاره به افزایش تعرفه ها از جانب دولت، اظهار داشت: این مورد مشوق خوبی برای ورود دستیاران است.

وزیر بهداشت ضمن اشاره به افرایش حقوق دستیاران در دولت مردمی، تصریح کرد: امسال حقوق دستیاران مجرد ۱۲ میلیون تومان و دستیاران متاهل ۱۵ میلیون تومان درنظر گرفته شد و از سوی دیگر مراکز درمانی هم از درآمدهای اختصاصی خود کارانه ای را به دستیاران پرداخت می کنند که این مورد سبب شده که سال جاری استقبال بیشتری برای ورود به دوره دستیاری را شاهد باشیم.

امروز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از محل برگزاری آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازدید کردند.

منبع:

1403/02/14
09:55:19
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , بیهوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سلامت