رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان سمنان خبر داد

چهار روز بی تلفات جاده ای در استان سمنان

چهار روز بی تلفات جاده ای در استان سمنان

به گزارش سلامت، سمنان رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار داشت: خوشبختانه چهار روز نخست طرح نوروزی در محورهای این استان بدون تلفات جاده ای سپری شده است.


پژمان قرائیان امروز، ۲۸ اسفندماه در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: بعد از گذشت چهار روز از طرح نوروزی تا بامداد امروز ۱۰ هزار و ۳۱۵ مورد رفتن به اورژانس این استان انجام شده است که ۹ هزار و ۲۵۹ نفر آنها به صورت سرپایی درمان و یک هزار و ۵۶ نفر هم بستری شدند.
وی با اشاره به اینکه ۸۰ مورد از بستری ها در ارتباط با سوانح جاده ای این چهار روز بودند خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی این چهار روز آغازی طرح هیچ مورد فوتی در سوانح رانندگی استان نداشتیم.
مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه ۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر از بیماران رجوع کننده غیرتصادفی بودند افزود: ۱۶ مورد فوتی در موارد غیرتصادفی در این چهار روز در اورژانس های استان گزارش شده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از انجام ۴۹۹ مأموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در این چهار روزه اطلاع داد و اضافه کرد: ۳۰۷ مورد از این مأموریت ها در حوزه شهری و ۱۹۲ مورد در حوزه جاده ای بوده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ مأموریت از مأموریت های اورژانس در این چهار روزه در ارتباط با تصادفات جاده ای بوده است، اظهار داشت: ۳۹۹ مأموریت غیرتصادفی هم توسط همکاران ما در اورژانس پیش بیمارستانی طی این چند روز انجام شده است.
وی آمار کل مصدومان این چهار روزه را ۴۹۰ اعلام و تصریح کرد: ۱۳۴ مورد از این مصدومان در ارتباط با حوادث ترافیکی بوده است.
قرائیان از انجام هفت هزار و ۸۷۵ مأموریت از جانب اورژانس پیش بیمارستانی استان در ۱۱ ماهه سال جاری اطلاع داد و اضافه کرد: ۳ هزار و ۹۰۰ مورد از این مأموریت ها جاده ای و مابقی در حوزه شهری انجام شده است.1402/12/29
14:21:15
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت