عین اللهی در جمع خبرنگاران خبر داد؛

ایجاد بیمارستان یک هزار تختخوابی در استانهای کشور

ایجاد بیمارستان یک هزار تختخوابی در استانهای کشور

به گزارش سلامت، وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه ریزی انجام شده تا هر استان یک کلان بیمارستان یک هزار تختخوابی داشته باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، بهرام عین اللهی قبل از ظهر امروز سه شنبه ضمن بازدید از مرکز آنکولوژی بیمارستان گلستان اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: فرد مبتلا به سرطان برای پرداخت هزینه ها گرفتار مشکل شده و از کارافتاده می شود، به همین دلیل جزو بیماریهای خاص در نظر گرفته شده است؛ بدین سبب ارائه خدمات رایگان مربوط به درمان سرطان برای بیماران در دستور کار قرار دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ورود دستگاه های جدید و پیشرفته به چرخه درمان در دولت سیزدهم افزود: سه دستگاه پیشرفته شامل سی تی سیمولاتور، شتاب دهنده قوی و پت اسکن به بیمارستان گلستان اهواز افزوده شد، همین طور با بهره گیری از دستگاه سی تی سیمولاتور می توان بیماران را در وضعیت درمانی خاص شبیه سازی کرد و امکان درمان بیماران سرطانی با حداقل جا به جایی توسط دستگاه رادیوتراپی فراهم می شود.
وی با یادآوری این که پت اسکن نوعی مطالعه تصویربرداری است که می تواند به پزشکان نشان دهد چه اتفاقی در بدن درحال رخداد است و چگونه کار می کند، اشاره کرد: با این دستگاهها غده سرطانی مشخص و توسط شتاب دهنده از بین می رود.
عین اللهی اشاره کرد: تلاش بر این است هیچ بیمار سرطانی برای درمان از استان خوزستان خارج نشود و دستگاه های پیشرفته دیگری وارد خوزستان شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور یاد کرد و اظهار داشت: این بیمارستان هشت متخصص استاد آنکولوژی در سطح عالی تخصصی دارد و در صورت تامین دستگاهها، نیاز مردم برطرف خواهد شد.
عین اللهی درباب طرح گسترش بیمارستان گلستان اهواز توضیح داد: با وجود این که قرار بود طرح جدیدی شروع نشود اما طرح توسعه بیمارستان گلستان در مسافرت اول رییس جمهور به خوزستان شروع شد.
وی اظهار داشت: باتوجه به حجم بالای مراجعان به بیمارستان گلستان اهواز و مشکلات ایجاد شده، عملیات اجرائی طرح توسعه آن از چند ماه پیش با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا شروع شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار امیدواری کرد: با الحاق بیش از یک هزار و ۵۰۰ تختی که مقرر است به مجموعه بهداشت و درمان اهواز اضافه شود، بتوانیم قسمتی از نیازهای بیماران را مرتفع نماییم.
وی با تأکید بر این که برنامه ریزی انجام شده تا هر استان یک کلان بیمارستان یک هزار تختخوابی داشته باشد، اظهار داشت: جهت استفاده از دستگاه پت اسکن در بیمارستان گلستان اهواز امکانات و فضای مورد نیاز باید تامین شود.


منبع:

1402/11/22
15:03:53
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت