رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی مطرح كرد

وضعیت خوب ایران در دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی

وضعیت خوب ایران در دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی

سلامت: رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وضعیت خوب کشورمان در برقراری دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی، در عین حال درباره ی برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک، توضیح داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در «همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک» که بامداد سه شنبه، ۱۷ بهمن ماه در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار نمود: همایش PHC for UHC، طی روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفند ماه به میزبانی وزارت بهداشت در مرکز همایش های بین المللی جمهوری اسلامی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک از اهمیت فراوانی برخوردار است، اضافه کرد: مقصود از برگزاری این همایش بیان دستاوردها و تحقق اهداف مورد نظر است. ما با برگزاری این همایش در نظر داریم مبحث همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع و نقش این مؤلفه ها در تحقق نظام سلامت جهانی را بیان نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رابطه با دیگر اهداف همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک اظهار داشت: تبادل تجربیات از دیگر اهداف برگزاری این همایش بین المللی است. ما با برگزاری یک همایش بین المللی در نظر داریم تجربه های ایران و سایر کشورها را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.
وی افزود: مبحث همکاریهای مشترک را در کانون توجه قرار داده ایم؛ به همین دلیل، ترویج همکاری ها و تقویت ارتباطات از دیگر اهداف برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک بشمار می رود.
زالی در رابطه با برگزاری پنل های تخصصی در همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک اظهار داشت: پنج پنل تخصصی با مبحث های «پوشش همگانی سلامت و برنامه سلامت خانواده»، «مدیریت سلامت»، «آموزش عالی پزشکی»، «پژوهش در نظام سلامت» و «چشم انداز آینده» در این همایش برگزار می گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: برگذاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک می تواند دستاوردهایی به همراه داشته باشد.
وی در رابطه با دستاوردهای برگزاری این همایش بین المللی تصریح کرد: با برگزاری این همایش انتظار داریم از ظرفیتهای بین المللی استفاده نماییم و با یک گفتمان مشترک رو به جلو حرکت نماییم.
زالی افزود: برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده نه تنها سبب تطابق مجدد می شود، بلکه سیستم های سلامت کشورها حداقل به مدت 10 سال با یکدیگر همکام می شوند. این همگام سازی می تواند منطبق بر نظام سلامت کشورها باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد. بررسی ها مبین اینست که دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی می تواند باعث ایجاد تغییرات در اکوسیستم شود؛ با عنایت به این که در دسترس نبودن مراقبت های اولیه باعث ایجاد تغییر می شود، مراقبت های اولیه می بایست در کانون توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت دسترسی به مراقبت های اولیه در کشورمان خوب ارزیابی می شود، اضافه کرد: برنامه «سلامت خانواده» را در کشور ایران اجرا کرده ایم و تجاربی به واسطه اجرای این برنامه به دست آورده ایم. برنامه سلامت خانواده توسط بهیاران صورت می گیرد و پزشکان بر آن نظارت دارند.
منبع:

1402/11/18
08:13:19
5.0 / 5
335
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سلامت