دانشیار جراحی پلاستیك عنوان كرد؛

متقاضیان عمل زیبایی فریب فضای مجازی را نخورند

متقاضیان عمل زیبایی فریب فضای مجازی را نخورند

سلامت: دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزایش تعداد جراحان پلاستیک در کشور را فرصت بسیار مغتنم دانست که موجب بی نیازی از خارج کشور شده است.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، شهریار حدادی ابیانه اظهار داشت: جراحان پلاستیک ایران، از نظر به روز بودن اطلاعات و تجربیات علمی در سطح بسیار عالی بین المللی قرار دارند. جراحی پلاستیک در کشور نسبت به دیگر کشورها از قدمت زیادی برخوردارست و تاریخچه دیرینه ای دارد. وی ادامه داد: در سالهای اخیر پزشکان جراح زیبایی حضور فعالی در کارگاه های آموزشی و کنگره های بین الملی برای به روز کردن دانش جراحی خود داشته اند. خوشبختانه تعداد کافی و مناسب جراحان فوق تخصص در کشور در برطرف نمودن نیاز جامعه وجود دارد. حدادی ابیانه افزود: همسو با احساس نیاز مردم، افراد سودجو و پزشک نما و افراد غیرمتخصص و حتی افراد غیرپزشک هم بالا رفته اند که مبادرت به انجام عمل های زیبایی می کنند و عوارض غیرقابل جبرانی را برای متقاضیان زیبایی به وجود می آورند. این عوارض باتوجه به نوع جراحی انجام شده متفاوت می باشد که شامل بدشکلی شدید پستان، نکروزهای وسیع جدار شکم و حتی مرگ و میر می شود. این فوق تخصص جراحی پلاستیک به متقاضیان انجام عمل های زیبایی سفارش کرد به سایت انجمن جراحان پلاستیک مراجعه کنند. وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۴۰۰ جراح در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هستند که از نظر وزارت بهداشت مورد تأیید قرار گرفته است. حدادی ابیانه اظهار داشت: بارها از مردم و متقاضیان اینطور عمل ها خواسته ایم که فریب فضای مجازی را نخورند. بگفته این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، متقاضیان می توانند به سایت رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران به آدرس www. ispas. ir مراجعه کنند و اطلاعات جامع از اعمال جراحی زیبایی را دریافت نمایند. دبیر علمی سیزدهمین کنگره جراحی سینه و فرم دهی بدن در ادامه اضافه کرد: پزشکان فوق تخصص پلاستیک، فقط دیدگاه زیبایی به جراحی های زیبایی ندارند؛ بلکه جراحی های زیبایی از دو منظر زیبایی و درمان برای فوق تخصص های پلاستیک اهمیت به سزایی دارد. جراحان زیبایی در هر دو زمینه فعالیت دارند موارد ناشی از تصادفات، ناهنجاری های همراه تولد، شکاف لب، شکاف کام و سوختگی ها از طرف جراحان فوق تخصص زیبایی مورد جراحی قرار می گیرد. وی اظهار داشت: جراحان پلاستیک، پزشکان توانمندی هستند که علاوه بر تخصص جراحی، در طول ۳ سال دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک که گذرانده اند، تجربه های فراوان کسب کرده و به درمان بیماران هم مشغول بوده اند. حدادی ابیانه اضافه کرد: پس نباید این تصور در جامعه شکل بگیرد که پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تنها به زیباسازی مشغول هستند و درمان برای این گروه از پزشکان اهمیتی ندارد. جراحان فوق تخصص پلاستیک به عنوان رسالت پزشکی در کنار جراحی های زیبایی، وظیفه درمان بیماران را هم بر عهده دارند.

وی در ارتباط با برگزاری سیزدهمین کنگره سینه و بادی کانتورینگ که مقرر است ۲۶ و ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ در مرکز همایش رایزن در منطقه کاشانک زیر مجموعه دایره المعارف اسلامی برگزار شود، اظهار داشت: کنگره جراحان زیبایی نقش بسیار مهمی در ارتقای هرچه بیشتر دانش علمی و تجربیات پزشکان دارد که عوارض این جراحی ها را هم بسیار کم می کند. حدادی ابیانه اضافه کرد: با برگزاری نشست های علمی و سخنرانی های گوناگون آخرین علم روز دنیا و نیز تجربیات پیشکسوتان رشته جراحی پلاستیک دراین زمینه به اشتراک گذاشته می شود.


منبع:

1402/11/16
13:31:19
5.0 / 5
286
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت