رییس مركز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت عنوان كرد

راه اندازی تریاژ مددکاری در اورژانس های بیمارستانی

راه اندازی تریاژ مددکاری در اورژانس های بیمارستانی

به گزارش سلامت، رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با بیان اینکه بازتعریف و تقویت جایگاه مددکاری اجتماعی در دستور کار است، در عین حال از طریق اندازی تریاژ مددکاری در اورژانس های بیمارستانی بعنوان یک اقدام راهبردی اطلاع داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر حسن واعظی در همایش روز ملی مددکاری اجتماعی در وزارت بهداشت، اظهار داشت: در دهه گذشته حوزه مددکاری اجتماعی شاید به صدور فاکتور برای هزینه های درمان بیماران خلاصه می شد ولی با مجموعه اقداماتی که انجام گرفته خوشبختانه این مساله از دامن مددکاری اجتماعی که کاری کاملا تخصصی است، حدودا زدوده شده است.

واعظی با اشاره به اینکه یکی از رسالت های اصلی وزارت بهداشت تامین، محافظت و بازتوانی و ارتقای سلامت اجتماعی است، اظهار داشت: البته قسمتی از زنجیره ارائه خدمات خصوصاً در عرصه مددکار اجتماعی پرداختن به نیازهای مالی بیماران و مددجویان است ولی حقیقت این است که ارائه خدمات به مردم در عرصه مددکاری گاهی همتراز با متخصصان رشته پزشکی خصوصاً در بخش اورژانس بیمارستان تلقی می شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با اشاره به راه اندازی تریاژ مددکاری در اورژانس های بیمارستانی به عنوان یک اقدام راهبردی، بیان داشت: سلامت انسان علاوه بر بعد جسمی، دارای ابعاد اجتماعی است و ارائه خدمات تشخیصی در بعد اجتماعی تا حالا کمتر مورد توجه بوده که با احیای مددکاری اجتماعی، زنجیره ارائه خدمات تکمیل می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با تأکید بر اهمیت نقش مددکاران اجتماعی در عرصه خدمت رسانی به افراد بی سرپرست و کودکان و نوجوانان به عنوان قشر لطمه پذیر و در معرض خطر، اظهار داشت: ارائه خدمت به اینگونه افراد باتوجه به تاکیدات وزیر بهداشت در برنامه های راهبردی این حوزه قرار گرفته است.

واعظی بازتعریف جایگاه مددکاری و گسترش نقش های تخصصی در این زمینه را از اقدامات فعلی معاونت درمان وزارت بهداشت عنوان نمود و اضافه کرد: استفاده از خدمات فارغ التحصیلان حوزه مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کشور بصورت بومی در قالب طرح از نیازمندی های ماست و دست یاری به سمت این عزیزان دراز می نماییم.

ایشان سپس اظهار داشت: امیدواریم با همکاری قوه قضاییه شاهد رشد و بالندگی حوزه مددکاری اجتماعی و رسیدگی به لطمه های اجتماعی خصوصاً کودکان بد سرپرست یا بی سرپرست باشیم.

واعظی در آخر سخنانش از خدمات مددکاران اجتماعی که بصورت 24 ساعته در مراکز درمانی سراسر کشور خدمت رسانی می کنند، قدردانی نمود.
منبع:

1402/11/13
12:13:35
5.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت