رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری:

انتخابات سازمان نظام پرستاری در سلامت کامل انجام شد

انتخابات سازمان نظام پرستاری در سلامت کامل انجام شد

سلامت: رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری و مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت اصرار کرد که ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در سلامت کامل برگزار شده است.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رحیم نیا در مراسم ششمین دوره انتخابات «شورای عالی سازمان نظام پرستاری» در انستیتو تحقیقات تغدیه ای و صنایع غذایی کشور، با تسلیت شهادت سردار حاج سیدرضی موسوی و گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: یادآوری رشادت ها و فداکاری های شهدا از این جهت است که بدانیم باید به مردم خدمت نماییم و دنبال منافع فردی نباشیم و دل به ریاست های زودگذر نبندیم.

وی با اشاره به اینکه خدمت به جامعه پرستاری که از ارکان اصلی سیستم سلامت هستند، برای همه ما افتخار است، اضافه کرد: پرستاران جمهوری اسلامی ایران علاوه بر بعد انسانی نسبت به پرستاران سایر جوامع از بعد معنوی و اخلاقی والایی نیز برخوردار می باشند.

رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری بیان داشت: در دوره کرونا شاهد فداکاری های بسیار کادر پرستاری کشور بودیم. بدین سبب وظیفه افرادی که در شورای عالی سازمان نظام پرستاری انتخاب می شوند برای دفاع از حقوق این عزیزان سنگین است.

رحیم نیا با ابراز امیدواری درباره ی نتیجه انتخاب «شورای عالی سازمان نظام پرستاری»، اظهار داشت: هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری متشکل از اینجانب، نماینده وزیر بهداشت، دو نماینده از جانب رئیس سازمان نظام پزشکی و یک نماینده وزیر کشور و همین طور نماینده دادستانی به عنوان عضو ناظر، با رعایت کامل بی طرفی صلاحیت داوطلبان را بررسی کردند.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: در ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از بین ۳ هزار و ۷۵۰ نفر داوطلب، ۱۸۰ نفر رد صلاحیت شدند و ۹۰ نفر اعتراض کردند که ۵۲ نفر تایید صلاحیت شدند.

وی با اشاره به اینکه هیات نظارت بدون سفارش پذیری صلاحیت افراد را بررسی کرد، اظهار داشت: در آخرین روز انتخابات یکی از نهادهای نظارتی در یک شهرستان، نام ۳ نفر از تایید صلاحیت شدگان را در آخرین لحظات اعلام نمود که این امر نشان از دقت نظر ناظران و سلامت این انتخابات دارد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، رحیم نیا اشاره کرد: هیات نظارت تمام تلاش خودرا کرد تا در ارتباط با امانتی که از جانب جامعه پرستاری در اختیار اوست به بهترین شکل ممکن انجام وظیفه کند تا مدیون جامعه خدوم پرستاری کشور نباشد.

رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه مبنای هیات نظارت این بود که تا حد ممکن صلاحیت ها تایید گردد و هر انتخابی هم که امروز صورت گیرد برای ما اساسا قابل احترام است، اظهار داشت: برای انتخاب شورای عالی ۳۰۹ نفر داوطلب شدند، ۱۶ نفر توسط نهادهای نظارتی رد صلاحیت شدند و ۱۰ نفر اعتراض کردند که ۶ نفر تایید شدند و در کل ۴ داوطلب رد صلاحیت شدند.
دکتر عباس عبادی - معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه نظام به مشارکت اعضای مجمع سازمان نظام پرستاری در تحولات سلامت نیازمند است، خواهان بهره گیری اعضای آینده شورای عالی سازمان نظام پرستاری از ظرفیت این مجمع شد.
عبادی نیز در مراسم ششمین دوره انتخابات «شورای عالی سازمان نظام پرستاری» در انستیتو تحقیقات تغدیه ای و صنایع غذایی کشور، اظهار داشت: به سهم خودم به عنوان هم لباس و همکار شما پرستاران عزیز از اقدام ارزشمندتان برای داوطلبی در انتخابات ششمین دوره سازمان نظام پرستاری سپاسگزاری می کنم.

وی با درود به روح پاک سیدالشهدای مقاومت، سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی که سالگردش نزدیک است و هم رزم و هم سنگر او سردار شهد سیدرضی موسوی، اضافه کرد: شما می توانستید مثل بسیاری دیگر از همکاران خود فقط کار حرفه ای خودرا انجام دهید و دغدغه جدیدی برای خود فراهم نکنید ولی برمبنای حس مسئولیتی که نسبت به جامعه پرستاری، مردم و سیستم سلامت داشتید، قدم به عرصه خطیر خدمت بوسیله سازمان نظام پرستاری گذاشتید.

وی افزود: کار پرستاری یک کار تخصصی و گروهی است و برای ارتقای راندمان و اثربخشی خدمات به مردم و رشد و توسعه جامعه خدوم پرستاری، نگاه حرفه ای داشتن و تشکل سازی و نهادسازی بسیار اهمیت دارد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان کرد: سازمان وزین نظام پرستاری از نهادهای ارزشمندی است که می تواند در کنار سایر نهادها همچون انجمن های علمی و صنفی به سیستم سلامت در سیاستگذاری، نظارت و اجرا کمک نماید.

عبادی با اشاره به اینکه سیستم سلامت به مشارکت تمام پرستاران برمبنای توانمندی ها و تخصص آنان نیاز دارد، اشاره کرد: اگر با نگاه انسانی، الهی و جهادی وارد عرصه خدمت در سازمان نظام پرستاری شده اید، ارزش کارتان بمراتب بیشتر است. امیدواریم نگاه همه ما کمک به مخلوقفات خداوند، فارغ از هر دسته بندی باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر هدف شما کمک به ارتقای کشور و سیستم سلامت باشد، رشد شخصی هم در کنارش برای شما اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: از اینکه وقت باارزش خودرا طی ۴ سال آینده به ورود به این عرصه اختصاص می دهید، سپاسگزاریم وامیدواریم سیستم سلامت نیز بتواند از توانمندی های شما بهره ببرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با ابراز امیدواری نسبت به بهره گیری شورای عالی آینده سازمان نظام پرستاری از توانمندی های مجمع عمومی این سازمان، گفت: در ادوار گذشته با نمایندگان مجمع سر و کار زیادی نداشتند و اگر کسی کاری داشت باید سراغ هیات مدیره ها می رفت که آنان نیز کمتر حضور داشتند.

وی اشاره کرد: به منتخبان آینده شورای عالی سازمان نظام پرستاری سفارش می کنم از ظرفیت، تجربیات، اندیشه ها و توانایی های بزرگ ۱۹۵ نفری این مجمع بهره ببرند و لااقل سالی یک دفعه با آنان نشست داشته باشد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عبادی تصریح کرد: بااینکه تجلی حضور کادر پرستاری در هیات مدیره هاست ولی تک تک همکاران ما می توانند کمک کنند تا فضا برای رشد و تعالی بیشتر جامعه پرستاری افزایش یابد. امیدواریم در انتخاب شورای عالی سازمان نظام پرستاری نیز آن چه خیر است برای مردم، سیستم سلامت و جامعه پرستاری کشور اتفاق افتد.1402/10/06
08:08:35
5.0 / 5
277
تگهای خبر: بهداشت , پرستاری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سلامت