آیا آواز خواندن زیر دوش منجر به کاهش وزن می شود؟

آیا آواز خواندن زیر دوش منجر به کاهش وزن می شود؟

سلامت: خراسان رضوی برای تعدادی از ما، آرامش و حریم خصوصی خانه هایمان، بهترین ترکیب برای برجسته کردن بازیگران درونی مان است. وقتی با صدای بلند در حمام آواز می خوانیم احساس بی خیالی و شادی می نماییم و آواز خواندن در زیر دوش هیجان بسیار خاصی دارد بدین سبب که پرده های حمام کشیده شده اند، بخار، صابون و آب گرم با شما همراه شدند و آکوستیک برای آواز خواندن کاملا مناسب می باشد.


بنظر می رسد دلیل بزرگ دیگری نیز وجود دارد که چرا آهنگ های مورد علاقه خودرا زیر دوش می خوانیم؛ ما درحال سوزاندن کالری هستیم و بطور دقیق تر، طبق گفته موسسه آواز لندن، با آواز خواندن می توان حدود ۱۳۶ کالری در یک ساعت بسوزانیم، بااینکه این میزان بستگی به نشستن یا ایستادن و وزن کلی شما دارد.
آیا با آواز خواندن کاهش وزن خواهید داشت؟
متاسفانه، بگفته نیویورک تایمز، جواب این سوال خیر است برای اینکه کالری هایی که می سوزانید به خودی خود برای مساعدت با کاهش وزن کافی نیستند. روش موثرتر کاهش وزن شامل تغذیه سالم و ورزش است اما هنوز به آواز خواندن در سرویس بهداشتی یا زیر دوش حمام ادامه دهید و آنرا متوقف نکنید برای اینکه فواید خاص خودرا به همراه دارد.
پس از یک روز طولانی در محل کار، دوش گرفتن راهکاری آرامش بخش است، البته اگر از آن گروه افرادی هستید که فکر می کنید بامداد ها بهترین زمان برای دوش گرفتن است بازهم از نتایج آن بهره مند می شوید و دوش گرفتن صبحگاهی احتمالاً دلیلی خواهد بود که روز خودرا با روحیه شادی شروع کنید. بگفته مشاور و روان درمانگر، مایکل پادریگ اکتون دلیلی برای این مورد وجود دارد؛ بگفته این کارشناس، وقتی متن ترانه ای را می خوانید، خودرا مجبور می کنید که تنفس آگاهانه را تمرین کنید.
وی افزود که تنفس آگاهانه برای تسکین اضطراب عالی است. زمانی که درحال خواندن هستیم، بسادگی باید عمیق تر نفس بکشیم و این کار موجب افزایش سطح اکسیژن می شود و به مغز پیام می دهد که آماده آرام شدن هستیم. ضربان قلب ما کند می شود، فشار خون ما با شل شدن رگ های خونی کاهش پیدا می کند و ما بسادگی احساس آرامش بیشتری پیدا می نماییم.
دکتر کریستن مارک برای کسانی که طرفدار آب درمانی هستند و این آب درمانی شامل دوش آب گرم و سرد در حمام است فواید آواز خواندن را چنین توضیح داد که آواز خواندن می تواند به آنان کمک نماید تا دوش آب سرد را آسان تر تحمل کنند حتی آب درمانی بدون همزمانی آب گرم و سرد، ترکیب اثرات دوش آب گرم یا سرد به تنهایی و استفاده از تاثیرات تسکین دهنده آب گرم یا سرد برای تسکین درد و تنش ممکنست در زمان آواز خواندن با آزاد شدن اندورفین تکمیل شود.
باور کنید یا خیر، راه حل درست و غلط برای آواز خواندن زیر دوش وجود دارد؛ برای شروع، باید مراقب آواز خواندن در محلی باشید که آب و صابون در آن دخالت دارد. اساسا شما نمی خواهید در وان لیز بخورید و در اواسط کار به خود لطمه بزنید. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که در حین آواز خواندن یک ساعت کامل زیر دوش قرار نمی گیرید و آب روی بدنتان جاری نیست. سفارش دکتر سوزان برد، زمان مناسب برای پاکسازی سلامت پوست و مو بیش از ۱۵ دقیقه نیست.
شما همین طور باید وضعیت بدنی خوبی داشته باشید و از بخار حاصل از حمام به نفع خود استفاده کنید، بگفته متخصصان، بخار می تواند گلوی شما را آرام و صدای بیشتری تولید نماید. اگر می خواهید نت های بلند را بطور طبیعی بخوانید، مقداری آب سرد جاری کنید. در صورتیکه ممکنست در زمان آواز خواندن در حمام کالری کافی برای کاهش وزن نسوزانید، مزایای فراوان آواز خواندن روزانه خالی از لطف نیست. رویاهای خواندن در حمام خودرا زنده نگه دارید تا به بدن و ذهن خود کمک می کنید.


چگونه آواز خواندن کالری می سوازند؟
دلیل این امر این است که در حقیقت کار عضلانی زیادی در زمان آواز خواندن وجود دارد. شما درحال آزمایش ریه های خود می باشید که نیاز به حمایت زیادی از قفسه سینه، شکم و عضلات دیافراگم شما دارد. هرچه بیشتر تمرین کنید، این عضلات درست مانند تمرینات قدرتی سنتی قوی تر می شوند.
به همین ترتیب، هر چه ماهیچه های شما قوی تر باشند، میزان متابولیسم در حالت استراحت شما کارآمدتر است، یعنی سیستم کالری سوزی شما بهتر عمل خواهدنمود. همانطور که بدن شما برای ترمیم عضلات خسته و دردناک شما فعالیت می کند، از ذخایر چربی شما انرژی می گیرد؛ بنابراین، هرچه با صدای بلند آواز بخوانید، کالری بیشتری می توانید بسوزانید!
اگر آرام آواز بخوانید، کالری زیادی نمی سوزانید بدین سبب تصنیفی قدرتمند بسازید و متابولیسم خودرا تقویت کنید! تصور می شود که خواننده های اپرا بیشترین کالری را می سوزانند، برای اینکه این مورد سخت ترین شکل آواز است و به بیشترین نفس کشیدن و بهترین استقامت نیاز دارد.
چگونه کالری سوزی را افزایش دهیم؟
آیا می خواهید از تمرینات صوتی کالری سوز خود بیشترین بهره را ببرید به این موارد توجه کنید. بهطور متوسط، فردی که درحال ایستاده آواز می خواند، می تواند ۱۳۶ کالری در ساعت بسوزاند، در صورتیکه در حالت نشسته، ۱۰۰ کالری می سوزاند. اگر در حین آواز خواندن به اطراف حرکت کنید نیز می توانید کالری سوزی خودرا حتی بیشتر کنید.
گیتار یا یک ساز کوبه ای اضافه کنید حال می توانید با آن حدود ۲۰۰ کالری در ساعت بسوزانید! بعلاوه، مغز شما نیز تمرین بسیار خوبی دارد و باید هم صدای آواز شما و هم موسیقی ساز را هدایت کند.
البته چند متغیر وجود دارد؛ هرچه وزن شما بیشتر باشد، کالری بیشتری می سوزانید و هر چه تناسب اندام بهتری داشته باشید، برای حفظ این کاهش کالری باید مشکل تر کار کنید. سن و توانایی هوازی نیز در این امر نقش دارند با اینحال که آواز خواندن به تنهایی ابزار مفیدی برای قدری کاهش وزن می باشد اما باید آنرا با نوعی رژیم غذایی سالم همراه کنید و با این روش ممکنست موفقیت بیشتری کسب کنید.


آواز خواندن چه فوایدی دارد؟
در تحقیق سال ۱۹۸۶ که در مجله پرستاری آمریکا انتشار یافت، پژوهشگران عملکرد قلب و ریه در ۲۰ خواننده اپرا ۲۸ تا ۶۵ ساله با گروه کنترل غیرخواننده که همگی زیر ۴۰ سال داشتند را مقایسه کردند، نتایج این تحقیق نشان داد که خوانندگان اپرا عضلات قفسه سینه قوی تری داشتند و وضعیت قلب آنان نیز بهتر بود. خوانندگان همین طور ظرفیت ریه زیادی داشتند، چیزی که بطور معمول با افزایش سن کاهش پیدا می کند.
تحقیق دیگری در سال ۲۰۰۶ بر روی چهار خواننده و بر عملکرد گروههای عضلانی خاص و نواحی بدن درگیر در آواز اپرا در طول سه ترم تمرین متمرکز شد. پژوهشگران حجم ریه، قفسه سینه و انبساط شکم آنان را اندازه گیری کردند و نتایج نشان داد که سیستم تنفسی حتی در یک دوره کوتاه به شدت به تمرینات صوتی پاسخ می دهد.
آواز خواندن در زمان انجام تمرین ورزشی قدرتی با کاهش وزن همراه است؟
شما می توانید در حین بلند کردن وزنه یا انجام سایر تمرینات قدرتی مانند شنا و اسکات آواز بخوانید و ممکنست با آواز خواندن بتوانید کنترل حرکتی احساسات خودرا بسادگی با حرکت و آهنگ فعال کنید.
منابع

www.londonsinginginstitute.co.uk

www.musicindustryhowto.com/does-singing-burn-calories

www.nytimes.com

www.fitday.com
منبع:

1402/09/29
21:48:04
5.0 / 5
315
تگهای خبر: بهداشت , پرستاری , پوست , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سلامت