مدیركل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت خبر داد

تمدید اعتبار بیمه سلامت فرزندان کارکنان دولت تا ۲۲ سالگی

تمدید اعتبار بیمه سلامت فرزندان کارکنان دولت تا ۲۲ سالگی

سلامت: مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت با اعلان اینکه بیمه سلامت فرزندان کارکنان دولت تا پیش از این فقط تا 18 سالگی تمدید اعتبار می شد، از افزایش 4 ساله تمدید بیمه سلامت این افراد آگاهی داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر جمشید شایان فر اضافه کرد: اعتبار بیمه سلامت برای فرزندان کارکنان دولت و بازنشستگان تا قبل از این فقط تا ۱۸ سالگی تمدید اعتبار می شد. با رویکرد جدید این اعتبار تا ۴ سال بیشتر یعنی تا ۲۲ سالگی فرزندان کارکنان دولت و بازنشستگان تمدید می شود.
وی با اعلان اینکه شاغلان و بازنشستگان نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان ندارند، به انجام تمدید اعتبار بصورت بر خط اشاره نمود و اظهار داشت: در راستای تسهیل خدمات برای بیمه شدگان تمدید اعتبار سایر افراد هم ۴ ماهه تمدید می شود و این اعتبار هم نیاز به مراجعه حضوری ندارد.
مدیر کل بیمه گری بیمه سلامت افزود: فرزندان دختر بعد از ۲۲ سالگی از نظر ازدواج، بررسی می شوند و می توانند بعد از ۲۲ سال با تماس با سامانه ۱۶۶۶ از جزئیات ادامه بیمه سلامت خود باخبر شوند. همین طور فرزندان پسر نیز بعد از ۲۲ سالگی، از نظر تحصیل و ازدواج، بررسی می شوند و با مراجعه به سامانه ۱۶۶۶ و حتی مراجعه حضوری بیمه خودرا تمدید کنند.
شایان فر اظهار داشت: اگر فردی از شمول بیمه خود خارج می شود از بیمه گذار یا بیمه شده در خواست داریم به ما اعلام کند تا درباب معوقات یا حق بیمه بررسی و مشکلی پیش نیاید. تمام بیمه شدگان با وارد کردن کد دستوری #۱۶۶۶* می توانند از وضعیت بیمه سلامت خود باخبر شوند.
وی با اعلان اینکه برررسی دهک افراد در این خصوص برای کارکنان دولت، مورد نیاز نیست، افزود: تمدید اعتبار بیمه فرزندان کارکنان دولت از چند روز قبل به ما ابلاغ گردیده است و از تاریخ ۲۷ آبان ماه لازم الاجراست.
منبع:

1402/09/04
09:31:33
5.0 / 5
257
تگهای خبر: ازدواج , بهداشت , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت