وزیر بهداشت:

14 هزار نفر از گروه پرستاری در آزمون استخدامی وزارت بهداشت پذیرفته شدند

14 هزار نفر از گروه پرستاری در آزمون استخدامی وزارت بهداشت پذیرفته شدند

سلامت: به گزارش سلامت، وزیر بهداشت با اشاره به اینکه آزمون استخدامی ۲۵ هزار نفر در وزارت بهداشت در اواخر مهرماه در کشور برگزار شد، اظهار داشت: ۱۴ هزار نفر در این آزمون از گروه پرستاری پذیرفته شدند.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه آیین بزرگداشت مقام پرستار در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی، با اشاره به رشد آموزش پرستاری در کشور در مقاطع مختلف، تصریح کرد: ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور فعالند که دانشکده های پرستاری آنها، از بهترین دانشکده ها هستند.
وی با اعلان اینکه سالانه ۱۰ هزار پرستار در کشور تربیت می شوند و حتی متقاضیانی از خارج از کشور برای تحصیل در رشته پرستاری در ایران وجود دارد، اضافه کرد: آموزش های ما در کشور، نظری نیست، بلکه در بیمارستانها به صورت عملی، آموزش های مورد نیاز عرضه می شود. همینطور از روش های جدید آموزشی مانند شبیه سازها استفاده می شود و به همین خاطر فارغ التحصیلان پرستاری در کشور، توانمندی بالایی دارند.
وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفته بودن دستگاه ها و تجهیزات پزشکی در کشور، اظهار داشت: تجهیزات جدید و پیشرفته درمان در کشور مورد استفاده قرار می گیرند که پرستاران ایرانی باید آموزش های روزآمد را دراین زمینه فرا بگیرند.
به قول عین اللهی، امروزه دنیا از شیوه درمان تهاجمی به سمت درمان غیرتهاجمی درحال حرکت است و با همین رویکرد خدمات پرستاری در منزل هم در کشور عرضه می شود تا افرادی که در دوران نقاهت قرار دارند بتوانند از شرکتهای درحال تاسیس و مورد تایید وزارت بهداشت، خدمات پرستاری دریافت نمایند.
وی اشاره کرد: توسعه خدمات پرستاری در منزل باعث کاهش بار بیمارستان ها و تقویت مراقبت از بیماران در کانون گرم خانواده ها می شود. همینطور ثابت شده که درمان بیماران در منزل، با سرعت بیشتری رخ می دهد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وزیر بهداشت با اعلان اینکه آزمون استخدامی ۲۵ هزار نفر در وزارت بهداشت در اواخر مهرماه در کشور برگزار شد، اظهار داشت: ۱۴ هزار نفر در این آزمون از گروه پرستاری پذیرفته شدند. همینطور نتایج اولیه آزمون کتبی به تازگی اعلام شده و مرحله بعدی مصاحبه است که امیدواریم پذیرفته شدگان بزودی مشغول بکار شوند.
منبع:

1402/09/03
18:19:01
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت