از ابتدای سال جاری تاكنون انجام شد؛

نجات 162 جنین از سقط در یزد

نجات 162 جنین از سقط در یزد

به گزارش سلامت، نایب رییس مرکز مردمی نفس در یزد ضمن اشاره به فعالیت این مرکز در هفت شهرستان استان، اظهار داشت: از آغاز سال جاری، ۱۶۲ مادر با مداخلات مرکز نفس از انجام سقط منصرف شدند.به گزارش سلامت به نقل از مهر، فاطمه قاسمی ضمن اشاره به فعالیت مراکز مردمی نفس با هدف شناسایی، کاهش سقط های عمدی و نجات فرزندان سقط اظهار نمود: در سه ماهه اول سال جاری ۷۶ مورد و در سه ماهه دوم سال جاری ۸۶ مورد و در مجموع ۱۶۲ مادر که در استان یزد تصمیم به سقط داشتند، با مداخله مراکز نفس از تصمیم خود منصرف شدند.
وی ضمن اشاره به نجات یک مورد زایمان دو قلو هم از مادری که سال جاری تصمیم به سقط داشت، اظهار داشت: طی سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هم ۱۸۶ مادر در استان از انجام سقط جنین منصرف شدند.
عضو هیئت مدیره مرکز نفس در مورد مراکز فعال در استان هم اظهار داشت: هم اکنون این مراکز در شهرستان های یزد، تفت، مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و میبد فعال می باشند و خدماتی نظیر شناسایی، مشاوره، حمایت های اقتصادی و … به رجوع کنندگان عرضه می کنند.
وی بیان نمود: با پیگیری های انجام شده، هزینه های آزمایش، سونوگرافی و سایر موارد مادرانی که تصمیم به سقط دارند، به صورت مجانی و به همت خیرین مرکز نیکوکاری نفس صورت می گیرد.
قاسمی ضمن اشاره به تشکیل کارگروه مقابله با سقط غیرقانونی جنین با دبیری دانشگاه های علوم پزشکی استان ها به دنبال با ابلاغ وزارت کشور، خاطرنشان کرد: مراکز مردمی نفس با عنایت به ماده ۵۳ و ۵۴ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت و جلوگیری از سقط های عمدی راه اندازی شده اند.
عضو هیئت مدیره مرکز نفس اظهار داشت: مادرانی که تصمیم به سقط با علل مختلف دارند، می توانند با تلفن گویای مرکز نفس به شماره ۸۲۸۵ ۲۸۴۲-۰۲۱ یا شماره ۰۹۱۳۰۶۵۰۶۳۸ تماس حاصل کنند.


منبع:

1402/07/13
00:59:39
5.0 / 5
233
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سلامت