بالگرد هنگام لندینگ سقوط كرده است؛

جزئیات حادثه بالگرد اورژانس از زبان میعادفر

جزئیات حادثه بالگرد اورژانس از زبان میعادفر

به گزارش سلامت، رئیس سازمان اورژانس جزئیات حادثه برای بالگرد امدادی اورژانس را شرح داد و اظهار داشت که همه سرنشینان سالم هستند.به گزارش سلامت به نقل از مهر، جعفر میعادفر ظهر دوشنبه در گفتگو با رسانه ها عنوان کرد: حوالی ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه تماسی با اورژانس یاسوج گرفته می شود که یک بچه ۱۲ ساله گرفتار مشکل «دیستروفی تنفسی» شده و احتیاج به کمک دارد و با توجه به این که مسیر صعب العبور بوده و نزدیک ترین پایگاه از نظر زمانی دو ساعت و نیم فاصله داشته مبادرت به اعزام بالگرد می شود.
وی افزود: وقتی بالگرد به محل می رسد موقع نشستن گرفتار نقص فنی می شود که باید علت را بررسی نماییم.
میعادفر با اشاره به اینکه خوشبختانه سرنشینان بالگرد همه سالم هستند، خاطرنشان کرد: تکنسین ما اقدامات درمانی را برای کودک ۱۲ ساله انجام داده است و از دو مسیر آمبولانس زمینی فرستادیم که بیمار به مرکز درمانی منتقل شود.
رئیس سازمان اورژانس با اشاره به اینکه ما در هر استان تقریبا یک بالگرد داریم، اضافه کرد: از شیراز کمک خواستیم که به خاطر گرما و دمای هوا بالگرد نمی تواند اعزام شود.
میعادفر کمبود بالگرد، نوع بالگردهای جدید مخصوص به فوریت های پزشکی و وضعیت اعتبارات اورژانس هوایی را از مشکلات این حوزه برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: تقریبا در شعاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری پایگاه داریم؛ اما با عنایت به گرمای شدید و این که برخی بالگردها را از سایر سازمان ها استفاده می نماییم و بالگردهایی نیستند که در همه دماها و شرایط پرواز کنند مجبوریم بخشی از کار را از راه زمینی پوشش دهیم.
رئیس سازمان اورژانس خاطرنشان کرد: بالگرد امدادی اورژانس در جریان اتفاق امروز صدمه جدی دیده است و قابل پرواز نیست و مسؤلان فنی باید بررسی نمایند که علت حادثه چه بوده است.
وی با اشاره به اینکه بالگرد هنگام لندینگ سقوط کرده است، اظهار داشت: اگر این اتفاق در ارتفاع بالا بود برای خلبان و سرنشینان حتما مشکل ایجاد می شد.
میعادفر اظهار داشت: داخل بالگرد دو نفر خلبان و کمک خلبان و یک نفر تکنسین فوریت های پزشکی یعنی در مجموع سه نفر حضور داشته اند.


منبع:

1402/04/29
11:32:01
5.0 / 5
317
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سلامت