رئیس جمهور:

لازمه افزایش امید، اقدام و عمل است

لازمه افزایش امید، اقدام و عمل است

به گزارش سلامت، رئیس جمهور بهره برداری از کلان بیمارستان غدیر را همچون اقدامات ماندگار و امیدآفرین در کشور دانست و با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ترویج ایمان و امید در جامعه اظهار داشت: امیدآفرینی در جامعه به صرف سخنرانی میسر نخواهد شد بلکه اقدام و عمل مجریان و همینطور تبیین این اقدامات است که منجر به امیدواری در جامعه می شود.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در آیین افتتاح کلان بیمارستان غدیر که بامداد امروز جمعه همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار شد، با ابراز خرسندی از همزمانی بهره برداری از این پروژه بزرگ درمانی با عید امامت و ولایت اظهار داشت: امیدواریم به برکت این روز بزرگ و با عظمت کادر درمانی در انجام وظایف خود موفق بوده و همه بیماران سلامتی خویش را بازیابند.
رئیسی در ادامه در تفسیر پیام های واقعه بزرگ غدیر با طرح این پرسش که ولایت چیست و ولی کیست؟ اضافه کرد: در کلام نبی مکرم اسلام (ص) معنای ولایت گوش شنوا داشتن نسبت به ولی و اطاعت کردن از وی در میدان عمل است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه جریان امامت در طول تاریخ استمرار داشته و امروز و در زمان غیبت هم در حاکمیت ولایت فقیه و مردم سالاری دینی تجلی یافته است، اضافه کرد: این که در طول ۴۴ سال قبل در این کشور هر سال یک مرتبه به آرای مردم رجوع شده از افتخارات نظام مردم سالار ما است.
رئیسی در قسمت بعدی سخنانش بهره برداری از کلان بیمارستان غدیر را همچون اقدامات ماندگار و امیدآفرین در کشور دانست و با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ترویج ایمان و امید در جامعه عنوان کرد: امیدآفرینی در جامعه به صرف سخنرانی میسر نخواهد شد بلکه اقدام و عمل مجریان و همینطور تبیین این اقدامات است که منجر به امیدواری در جامعه می شود.
رئیس جمهور با قدردانی از همت فرماندهان سپاه پاسداران، تلاش گران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و همه مسؤلان، مهندسان، مشاوران و پزشکان دست اندرکار این پروژه بزرگ ملی خاطرنشان کرد: این که در فاصله کوتاهی شاهد افتتاح دو کلان بیمارستان در کشور هستیم نشان از ظرفیتهای بسیار بالا و همینطور توان مهندسی و کادر درمانی در کشور است.
رئیسی همینطور با قدردانی از نقش آفرینی و درخشش کادر درمانی کشور در روزهای همه گیری بیماری کرونا به روح همه شهدای مدافع سلامت کشور درود فرستاد.
رئیس جمهور دلیل نامگذاری بیمارستان شهدای تجریش را در ارتباط با اوایل انقلاب و افتخارآفرینی مردم متدین و انقلابی این منطقه در دفاع از آرمان ها و ارزش ها دانست و اضافه کرد: کسانی که از دیگر نقاط برای سکونت به این منطقه نقل مکان کرده اند همواره باید به اصالت و هویت دینی و انقلابی منطقه تجریش توجه داشته باشند.
رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه مساله بهداشت مقدم بر درمان است، بر لزوم توجه توامان به بهداشت جسمی و معنوی تصریح کرد و اظهار داشت: در فرهنگ علوی (ع) مساله بهداشت مورد توجه خاص بوده که خوشبختانه این فرامین در شیوه ها و روش های درمانی پزشکان ما هم همواره مورد توجه بوده است.
رئیس جمهور با تکیه بر این که مراکز علمی و پزشکی ما نباید صرفاً به فرمول ها و روش های درمانی اثبات شده در لابراتوار ها اکتفا کنند، خاطرنشان کرد: حتما باید از ابتکارات، کشفیات علمی و تجربی و همینطور حرف های جدید استقبال کرد، کما این که امروز طب سنتی در کنار طب مدرن مورد توجه قرار گرفته است.
رئیسی در ادامه توجه به مساله بهداشت را از اولویت های مهم دولت برشمرد و ضمن اشاره به طرح موفق و خیلی خوب پزشک خانواده که به پیشگیری از مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی منجر می شود، از وزیر بهداشت خواست طی یک نشست رسانه ای راهبردها و اقدامات دولت در زمینه بهداشت بخصوص در نقاط کم برخوردارتر کشور را برای جامعه پزشکی و عموم مردم تبیین کند.
رئیس جمهور در قسمت دیگری از سخنان خود بر توجه به مبحث مهم اخلاق پزشکی و ارزش های حاکم بر روابط پزشک و بیمار تصریح کرد و از کادر درمانی خواست با بیماران و خانواده های آنها بگونه ای همراهی داشته باشند که فرد بیمار یا خانواده او به جز درد بیماری مشکل دیگری نداشته باشد.
رئیسی ارتقا و گسترش گردشگری سلامت را همچون مزایای افتتاح کلان بیمارستان غدیر برشمرد و با اشاره به اینکه پزشکان و متخصصان ما در حوزه سلامت کشور را به جایگاه بسیار مطلوبی رسانده و دراین عرصه افتخارآفرینی کرده اند، اظهار داشت: امروز وضعیت گردشگری سلامت در کشور ما به نحوی است که شهروندان خیلی از کشورهای منطقه به علت تفاوت هزینه و تخصص در درمان، استفاده از خدمات درمانی و پزشکی ایران را به کشورهای اروپایی ترجیح می دهند.
رئیس جمهور در انتها همینطور با تکیه بر لزوم حفظ شأن و جایگاه جامعه پزشکی کشور اظهار داشت: صنف پرارزش پزشکی، پرستاری و کادر درمان که از افتخارات کشور هستند همواره باید محترم شمرده شوند و اگر هم جایی از جانب پزشکی تخلفی صورت گرفت، این مساله نباید به کل جامعه پزشکی تعمیم داده شود.
منبع:

1402/04/16
13:22:20
5.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت