آمار جهانی کرونا تعداد فوت شدگان روزانه تک رقمی شد

آمار جهانی کرونا تعداد فوت شدگان روزانه تک رقمی شد

به گزارش سلامت، برپایه داده های به روز شده در «جدول جهانی ورلداُمتر»، بیماری کووید-۱۹ (ناشی از کروناویروس) طی شبانه روز گذشته جان هفت بیمار را در کل کشورهایی که آمار رسمی عرضه می دهند، گرفته و ۶۷۴۸ ابتلای جدید هم در همین بازه زمانی ثبت شده است.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، همینطور هند با ثبت سه فوتی، بیشترین تعداد مرگ های روزانه کرونایی و فرانسه هم با ثبت بیشتر از ۲۰۰۰ ابتلای جدید، بالاترین رقم مبتلایان روزانه را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده اند.
بنابر داده های جدول جهانی ورداُمتر که از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی ثبت آمار رسمی کرونایی را شروع کرده است، تابحال مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا به ۶۹۰ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۹۰ هزار و ۲۰۶ بیمار کووید هم تایید شده است.
آمریکا هم همچنان با ثبت بیشتر از ۱۰۷ میلیون مبتلا شدن و بیشتر از یک میلیون و ۱۶۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلا شدن و مرگ های کرونایی را در کل دنیا دارد.
بعد از ایالات متحده، دو کشور هند و فرانسه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را اشغال کرده اند؛ همینطور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیشتر از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیشتر از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده اند.
در اروپا هم روسیه با ثبت بیشتر از ۳۹۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونایی در این قاره را تابحال گزارش کرده است.
همینطور بنابر آمارهای رسمی، ایران با مجموع هفت میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۶۵ مورد مبتلا شدن و ۱۴۶ هزار و ۲۸۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه نوزدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، منطقه ای و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر به روز رسانی می شود.
به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به صورت رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.
منبع:

1402/03/22
08:15:29
5.0 / 5
472
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت