وزیر بهداشت:

دانشکده پرستاری بروجن به دانشکده پزشکی تبدیل می شود

دانشکده پرستاری بروجن به دانشکده پزشکی تبدیل می شود

به گزارش سلامت، چهارمحال و بختیاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در دولت سیزدهم با پیگیری نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی بنا داریم که دانشکده پرستاری و مامایی بروجن را به دانشکده پزشکی ارتقا بدهیم.


بهرام عین اللهی ۱۳ خردادماه در مسافرت به شهرستان بروجن ضمن اشاره به این که وظیفه ما گسترش حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خصوصاً در مناطق محروم است، اظهار نمود: شهرستان بروجن سابقه دیرینه در بحث فرهنگی و آموزشی دارد و قدمت دانشکده پرستاری و مامایی این شهرستان بیش از ۳۲ سال است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: در دولت سیزدهم با پیگیری نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی بنا داریم که دانشکده پرستاری و مامایی بروجن را به دانشکده پزشکی ارتقا بدهیم و دانشجو در سایر رشته های علوم پزشکی نیز تربیت شود.

وی با اشاره به اینکه در شورای گسترش دانشگاه های آموزشی کشور و وزارت بهداشت و درمان مصوب شد که دانشکده پرستایی و مامایی بروجن به دانشکده علوم پزشکی ارتقا پیدا کند، توضیح داد: محل سابق بیمارستان بروجن برای این منظور در نظر گرفته شده است، اساسا لازم است که دانشکده بهتری راه اندازی شد.

عین اللهی تصریح کرد: خیرین سلامت در شهرستان بروجن در کشور افراد ممتازی هستند و امروز یک خیر برای ساخت یک مجموعه درمانی در این شهر اعلام آمادگی کرده و وزارت بهداشت و درمان آنرا تجهیز خواهد کرد، یک دستگاه ام آر آی به این شهرستان نیز اختصاص داده شده است.

وزیر بهداشت و درمان در آخر اظهار داشت: اولویت وزارت بهداشت و درمان مناطق محروم در کشور است.

در ادامه امیرقلی جعفری- نماینده مردم شهرستان بروجن در بروجن با اشاره به اینکه دانشکده پرستاری و مامایی بروجن یکی از بهترین دانشکده های استان است، اظهار نمود: این دانشکده نیاز تجهیزاتی و ماده ۲۳ دارد تا به دانشکده علوم پزشکی تبدیل گردد.

وی بیان نمود: بیمارستان ولیعصر بروجن نیازهای زیادی دارد، پزشک متخصص، پزشک عمومی و تجهیزات و زیرساخت همچون این نیازها است.

همین طور در روز دوم سفر وزیر بهداشت و درمان به چهارمحال و بختیاری کلنگ راه اندازی مرکز منتخب شبانه روزی خانمیرزا بر زمین زده شد.

منبع:

1402/03/14
13:16:38
5.0 / 5
427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت