تاکید وزیران بهداشت گروه 7 بر دسترسی بیشتر به واکسن و دارو

تاکید وزیران بهداشت گروه 7 بر دسترسی بیشتر به واکسن و دارو

به گزارش سلامت، وزیران بهداشت کشورهای گروه ۷ بر اهمیت تلاش ها برای افزایش دسترسی به واکسن و داروهای درمانی بر مبنای تجربیات آموخته شده از همه گیری جهانی کرونا تاکید نمودند.


به گزارش سلامت به نقل از شبکه «ان اچ کی»، روز گذشته (شنبه) این وزرا در شهر «ناگاساکی» در جنوب غرب ژاپن گفتگوی دو روزه ای را آغاز کردند.
«کاتو کاتسونوبو»، وزیر بهداشت ژاپن در سخنان افتتاحیه خود بعنوان رئیس این جلسه اظهار داشت که برای پاسخ به وضعیت های اضطراری، ایجاد یک سیستم بهداشتی انعطاف پذیر در دوران عادی مورد نیاز است.
او همینطور اظهار امیدواری کرد که با هدف مشارکت برای آینده سالم تر، وزیران بهداشت گروه ۷ در رابطه با پیشگیری، آمادگی و پاسخگویی به وضعیت های اضطراری بهداشت عمومی گفتگو کنند و دستورالعمل و اقدامات لازم برای اتخاذ تصمیمات نهایی را عرضه کنند.
در روز اول این وزیران موافقت کردند که قبل از وقوع هر همه گیری جدیدی مهم می باشد تا کشورها همچون کشورهای درحال توسعه به واکسن، داروهای درمانی و کیت های آزمایشی دسترسی بیشتری داشته باشند.
آنها همینطور تایید کردند که از صندوق بوجود آمده در سال ۲۰۲۲ برای مقابله با همه گیری های جهانی در آینده به نحو بهتری استفاده می نمایند.
منبع:

1402/02/24
14:02:52
5.0 / 5
328
تگهای خبر: بهداشت , دارو , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سلامت