محققان فرانسوی می گویند؛

مصرف سریع دارو سبب تاخیر در شروع علایم ام اس می شود

مصرف سریع دارو سبب تاخیر در شروع علایم ام اس می شود

سلامت: یک مطالعه جدید نشان میدهد که داروی اصلاح کننده بیماری ام اس Aubagio (تری فلونوماید) ممکنست شروع علایم ام اس را در افراد مبتلا به سندرم ایزوله رادیولوژیک به تاخیر بیندازد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این دارو برای درمان چندین نوع دیگر ام اس، یک بیماری خود ایمنی که در آن سیستم دفاعی بدن به اشتباه به عایق اطراف اعصاب (غلاف میلین) حمله می کند، تأیید شده است.
سندرم ایزوله رادیولوژیک در افرادی رخ می دهد که هیچ علائمی از ام اس ندارند اما اسکن مغز آنها ناهنجاری هایی را نشان میدهد که مشابه موارد مشاهده شده در ام اس است.
داروهای اصلاح کننده بیماری ام اس مانند تری فلونوماید درمان نیستند. آنها با کُند کردن روند بیماری عمل می کنند.
برای این مطالعه، ۸۹ فرد مبتلا به سندرم ایزوله رادیولوژیک با تری فلونوماید یا دارونما تحت درمان قرار گرفتند و تا دو سال تحت نظر بودند تا ببینند چه کسانی گرفتار علایم ام اس شده اند. هشت نفری که این دارو را مصرف کردند، در مقایسه با ۲۰ نفری که در طول دوره پیگیری دارونما دریافت نمودند، علایم ام اس را نشان دادند.
این مطالعه نشان داد افرادی که تری فلونوماید مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف می کنند، ۷۲ درصد کمتر در معرض خطر ظهور نخستین علایم ام اس هستند.
دکتر «کریستین لبرون فرنای»، نویسنده این مطالعه و متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان دانشگاه نیس فرانسه، اظهار داشت: «یافته های ما نشان میدهد که مداخله سریع با تری فلونوماید ممکنست برای افرادی که مبتلا به سندرم ایزوله رادیولوژیک، مرحله پیش علامتی ام اس، تشخیص داده شده اند، مفید باشد.»
با این حال، او هشدار داد که تحقیقات بیشتری در گروههای بزرگ تری از افراد برای تأیید نتایج جدید مورد نیاز است.


1402/02/07
12:58:34
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سلامت