خزعلی در جمع اعضای بنیاد بیماران نادر اعلام كرد

مشکلات بیماران نادر در حوزه دارو، درمان و تأمین اجتماعی

مشکلات بیماران نادر در حوزه دارو، درمان و تأمین اجتماعی

به گزارش سلامت، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه مشکلات حال حاضر بیماران نادر که اغلب در حوزه درمان و دارو و بخشی تأمین اجتماعی است اظهار داشت: بخشی از مشکلات این حوزه در ارتباط با تأمین دارو است که در ارتباط با مشکلات گمرک و واردات دارو و ارز تخصیص یافته است که در مجموع همه این مشکلات به مسؤلان مربوطه منتقل خواهد شد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از بنیاد بیماران نادر بازدید و در جریان وضعیت بیماران و خواسته های مسؤلان این مجموعه قرار گرفت.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به مناسبت روز ۸ اسفند ماه که بعنوان روز ملی بیماری های نادر نام دارد، ضمن قدردانی از فعالیت ها و تلاشهای مجدانه این سازمان مردم نهاد، جهت پیگیری وضعیت بیماران نادر کشور و تسریع در روند اقدامات موثر قول مساعدت داد.
خزعلی با اعلان اینکه مشکلات حال حاضر بیماران نادر که اغلب در حوزه درمان و دارو و بخشی تأمین اجتماعی است ابراز امیدواری کرد که این امر با هم افزایی مرتفع شود و اشاره کرد: بخشی از مشکلات این حوزه در ارتباط با تأمین دارو است که در ارتباط با مشکلات گمرک و واردات دارو و ارز تخصیص یافته است که در مجموع همه این مشکلات به مسؤلان مربوطه منتقل خواهد شد.
در این جلسه که با همراهی حجت الاسلام و المسلمین دکتر صالحی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، به سبب پیگیری مسائل و دغدغه های بیماران نادر برگزار شد، نمایندگان انجمن های بیماران نادر همچون انجمن آلوپسی، فنیل کتونوری، ای بی، توبروز اسکلروروزیس، میاستنی گراویس و... به طرح دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند.
قابل ذکر است در این مراسم دکتر محمدعلی محسنی بندپی نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و پرفسور داریوش فرهود حضور داشتند.1401/12/10
08:26:54
5.0 / 5
355
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سلامت