محققان استرالیایی ادعا می كنند؛

گرما در بیماری كووید 19 ارزش درمانی دارد

گرما در بیماری كووید 19 ارزش درمانی دارد

سلامت: پژوهشگران معتقدند گرما می تواند بعنوان یك اقدام درمانی در بیماری كووید 19 استفاده گردد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، پژوهشگران می دانند که ویروس های دارای پوشش چربی نظیر کروناویروس ها و رینوویروس ها می توانند برای مدت طولانی در شرایط خشک و سرد باقی بمانند که می تواند منجر به افزایش عفونت های تنفسی شود.
همزمان این ویروس ها که عامل سندروم تنفسی شدید هستند به گرما حساس هستند و دماهای قابل تحمل برای انسان ها می تواند برای نابودی پوشش چربی ویروس و غیرفعال کردن آنها کافی باشد.
معمولاً در پستانداران، تب روشی برای کنترل عفونت است و همیشه از گرما به شکل چشمه های اب گرم و اتاق سونا برای درمان و پیش گیری از عفونت های مجاری تنفسی استفاده می شده است.
از اینرو پژوهشگران معتقدند دسترسی سهل به این منابع ارزان، علاوه بر فواید جسمی و روانشناختی، می تواند گزینه مطلوبی برای کمک به مقابله با عفونت های تنفسی باشد.
دکتر «مارک کوهن»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه اکستریم ولنس استرالیا، در این زمینه می گوید: «توانایی شرایط سرد و خشک در افزایش عفونت ویروسی در مطالعه بر روی موش ها به اثبات رسیده است. در مقایسه با رطوبت ۵۰ درصد، رطوبت حدود ۲۰ درصد سبب اختلال در مکانیسم دفاع ضدویروسی درونی شده و روند ترمیم بافت را می کاهد که منجر به بیماری شدیدتر می شود.»
محققان معتقدند در فاز اولیه عفونت ویروسی، استنشاق هوای گرم و مرطوب می تواند از خط اولیه دفاع سیستم ایمنی حفاظت کند.
دکتر کوهن در ادامه می افزاید: «استنشاق بخار همرا با اسانس های معطر با خواص ضدویروسی می تواند به کاهش بار ویروسی کمک کرده و سبب تسکین جسمی و روانی هم شود.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/05/20
14:10:06
5.0 / 5
1473
تگهای خبر: اختلال , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سلامت