مشاور وزیر كشور:

با ۱۵۰ میلیارد دلار قول دادیم جمعیت ایران را کم کنیم

با ۱۵۰ میلیارد دلار قول دادیم جمعیت ایران را کم کنیم

به گزارش سلامت، همدان مشاور جمعیت وزارت کشور اظهار داشت: ما در ICPD با 150 میلیارد دلار قول دادیم در دهه 70 نرح رشد جمعیت را به صفر برسانیم و بصورت انقلابیگری و با دست علما جمعیت را محدود کردیم.


محمداسماعیل اکبری پنجشنبه ۶ بهمن ماه در دومین مجمع سلامت استان همدان، اظهار داشت: ما در زمینه درمان به پزشک مراجعه می نماییم اما در زمینه جمعیت باید مساله مردمی سازی را مطرح نماییم. با تغییر دولت، حاکمیت را در خدمت مردم قرار دادیم اما مردم هنوز وارد عمل نشدند.
وی با اعلان اینکه ۱۰.۵ درصد جمعیت کشور ما را افراد کهنسال تشکیل داده اند، مطرح کرد: این آمار باید به شش درصد کاهش پیدا کند و بر طبق نمای شماتیک، ۳۱۵ میلیون نفر می توانند در کشور ما زندگی کنند.
مشاور جمعیت وزارت کشور با اشاره به این که ۷۰ سال پیش موضوع تحدید جمعیت در آمریکا عنوان شد، اظهار داشت: ما متاسفانه بازیگر نقش اصلی آن بودیم و آنها موفق شدند. مبادا ما مشغول این باشیم که این اتفاق باید پیش بیاید!
اکبری با اعلان اینکه اعلامیه دادند در غرب آسیا نباید جمعیتی باشد و بر طبق این کارها می خواهند دنیا را کنترل کنند، افزود: ما در ICPD (کنفرانس بین المللی توسعه و جمعیت) قول دادیم در دهه ۷۰ نرح رشد جمعیت را به صفر برسانیم. هیچ گاه به من اجازه ندادند در ICPD باشم. ما بصورت انقلابیگری و با دست علما جمعیت را محدود کردیم و با ۱۵۰ میلیارد دلار وام، جمعیت را محدود کردیم.
مشاور جمعیت وزارت کشور با اعلان اینکه با سه روش تحقیق باید میزان باروری را بررسی نماییم، توضیح داد: در سال ۱۳۹۵ مرکز آمار میزان باروری را ۲.۰۱ اعلام نمودند اما این آمار غلط و میزان باروری ۱.۹ بود.
اکبری افزود: یکی از کارهایی که کردیم گفتیم زیر ۲۵ ساله ها باید درس بخوانند و این گروه را از حوزه ازدواج خارج کردیم و به دروغ گفتیم بالای ۳۵ ساله ها گرفتار مشکل می شوند و ازدواج را محدود به ۲۵ تا ۳۵ سال کردیم.
وی با اعلان اینکه ازدواج در ایران نکاحی است، مطرح کرد: در دنیا ۴۳ درصد فرزندان متولد شده نکاحی نیستند. در آمریکا هیچ گاه جمعیت مولد از ۷۰ درصد کمتر نشده است و کشورهای غربی با استراتژی مهاجرت، مساله جمعیت مولد را حل کردند.
مشاور جمعیت وزارت کشور با اشاره به کاهش نرخ فرزندآوری در ایران، اظهار داشت: در هر سال ۱۰۰ هزار نفر از نرخ فرزندآوری کاهش می یابد.
اکبری با اشاره به وظایف حاکمیت و ملت در زمینه جمعیت، اشاره کرد: وزارت بهداشت، متولی اصلی حوزه جمعیت و میدان دار عملیات است بدین سبب باید دانشمند باشد وگرنه گول می خورد.
وی با اعلان اینکه سیر نزولی جمعیت در تمام دنیا رخ داد، اظهار داشت: فرق ما این بود که با سرعت زیاد و به دست علما این کار را انجام دادیم.
مشاور جمعیت وزارت کشور بیان کرد: بدترین وضعیت سقط جنین و کمترین تحرک را در این عرصه داریم. جمعیت ثروت است و هرکسی که جمعیت نداشته باشد محکوم به نابودی است. در سال ۲۱۰۰ کشورهایی که جمعیت کمتر از ۲۰۰ میلیون نداشته باشند، قدرتی ندارند و کشورهایی که کمتر از ۸۰ میلیون جمعیت دارند از عرصه تصمیم گیری های جهانی کنار گذاشته می شوند.
منبع:

1401/11/06
13:09:03
5.0 / 5
431
تگهای خبر: ازدواج , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت