محققان می گویند؛

مصرف آسپرین پس از شکستگی به پیش گیری از لختگی خون کمک می کند

مصرف آسپرین پس از شکستگی به پیش گیری از لختگی خون کمک می کند

سلامت: هنگامی که افراد به سبب شکستگی دست یا پا تحت عمل جراحی قرار می گیرند، اغلب رقیق کننده های خون تجویزی به آنها تزریق می شود تا خطر ایجاد لخته های خونی در ریه ها و پاهایشان کم شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، اما یک مطالعه بزرگ و جدید نشان میدهد که ممکنست زمان تجدید نظر در این عمل فرا رسیده باشد. نتایج نشان داد که آسپرین ممکنست به اندازه تزریق هپارین با وزن مولکولی پایین در جلوگیری از لخته شدن خون و عوارض در رابطه با آن مؤثر باشد.
دکتر «رابرت اوتول»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه مریلند، می گوید: «بیمارانی که برای جراحی برای شکستگی ها مراجعه می کنند، در معرض خطر لخته شدن خون در پاها و ریه های خود هستند و درمان استاندارد، تزریق هپارین با وزن مولکولی کم در بیمارستان و هفته ها بعد از ترخیص است.»
او اظهار داشت: «این دارو دو بار در روز تزریق می شود و دارای قیمت بسیار سنگین تری نسبت به آسپرین هستند.»
این مطالعه شامل بیش از ۱۲۰۰۰ بیمار با شکستگی بازو یا پا بود که نیاز به جراحی داشتند. آنها در ۲۱ مرکز تحت درمان قرار گرفتند.
از این تعداد، نیمی از آنها دو بار در روز هپارین با وزن مولکولی پایین و نیمی دو بار در روز آسپرین نوزاد با دوز پایین دریافت نمودند. همه شرکت کنندگان به مدت ۹۰ روز تحت نظر قرار گرفتند تا ببینند وضعیت آنها چگونه است.
نتایج برای هر دو گروه مشابه بود. این مطالعه نشان داد که هیچ تفاوتی از نظر مرگ، لخته شدن خون در ریه ها، عوارض خونریزی، عفونت یا مشکلات بهبود زخم وجود ندارد.
احتمال لخته شدن خون در زیر زانو در افرادی که در گروه آسپرین بودند بیشتر بود. اوتول اشاره کرد که این موارد به اندازه سایر انواع لخته های خون جدی در نظر گرفته نمی شوند.
اوتول اظهار داشت: «اکنون، تحقیقات درحال انجام بدنبال تعیین این است که آیا این یافته ها در مورد افرادی که در معرض خطر بیشتری برای ایجاد لخته خون بعد از جراحی هستند نیز صدق می کند.»

1401/11/04
14:09:09
5.0 / 5
414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سلامت