خطر ابتلای مختلف به کرونا برای سیستم ایمنی

خطر ابتلای مختلف به کرونا برای سیستم ایمنی

سلامت: مطالعات جدید نشان داده است فردی که به دفعات به ویروس کرونا مبتلا شده، در معرض خطر لطمه به کارایی سیستم ایمنی بدن قرار می گیرد که می تواند غیرقابل درمان باشد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، این مطالعات همینطور نشان داده اند ابتلای چندباره به کرونا در عین حال خطر مبتلا شدن به بیماری های مزمن دیگری را هم مانند زوال عقل و مشکلات قلبی و عروقی، بالا می برد.
کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان در اینباره می گوید: آنچه ما در افرادی که چندین بار مبتلا به ویروس کرونا شده اند مشاهده می نماییم، نگران کننده است. تحقیقات پزشکی به وضوح نشان می دهند که مبتلایان ویروس کرونا اغلب با یک نقص ایمنی بدن روبرو هستند که دیگر قابل درمان نیست.
وزیر بهداشت آلمان همینطور تصریح کرد: به کسانی که بعد از دو دفعه مبتلا شدن به ویروس کرونا، سیستم ایمنی بدنش صدمه دیده است، سفارش می شود از بروز بیماری کووید برای بار دیگر جلوگیری نمایند. چون که این عامل خطرناکی است برای ایجاد بیماری های مزمن.
اظهارات وزیر بهداشت آلمان در حالی انجام شده است که از طرفی به قول کریستیان دروستن، ویروس شناس آلمانی، همه گیری کرونا به پایان رسیده است.
رئیس بخش ویروس شناسی بیمارستان "شاریته" برلین می گوید: ما در زمستان سالجاری نخستین موج بومی (اندمی) با سارس-کوو-۲ را تجربه می نماییم و به نظر من همه گیری به پایان رسیده است.
به گزارش دویچه وله، دروستن اعتقاد دارد که بعد از این زمستان، مصونیت جمعیت آنقدر گسترده و مقاوم خواهد بود که ویروس در تابستان آینده به سختی قادر به عبور از آن است.
تنها فاکتور خطرناکی که این ویروس شناس به آن اشاره کرده، جهش دیگری در این ویروس می باشد. اما به قول او هم اکنون احتمال این خطر کم است.1401/11/02
12:34:38
5.0 / 5
426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت