یافته جدید محققان بریتانیایی؛

تست 3 دقیقه ای تشخیص بیماری پارکینسون

تست 3 دقیقه ای تشخیص بیماری پارکینسون

سلامت: به گزارش سلامت، بیماری پارکینسون شایع ترین اختلال عصبی پس از آلزایمر است که هیچ درمان شناخته شده ای ندارد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، دانشمندان در بریتانیا تکنیک جدیدی را توسعه داده اند که امکان دارد به سرعت و با دقت بیماری پارکینسون را در مراحل اولیه آن شناسایی کند.
آزمایش غیر تهاجمی آنها فقط سه دقیقه طول می کشد تا سبوم را از نظر بیومارکرهای خاص بررسی کند. سبوم ماده چربی تولیدشده توسط غدد سبابه پوستی است.
محققان دانشگاه منچستر در بریتانیا می گویند راهی جهت بررسی ترشحات پوستی به منظور تشخیص بیماری پارکینسون یافته اند. فرایند ساده و سه دقیقه ای آنها از سواب های پنبه ای برای شناسایی صدها لیپید منحصربه فرد در رابطه با این بیماری استفاده می نماید.
آنها معتقدند که شناسایی نشانگرهای زیستی قوی برای تکمیل تشخیص بالینی، انتخابهای درمانی را تسریع می کند.
افزایش تولید سبوم، ماده ای روغنی که به صورت طبیعی بر روی تمام پوست انسان وجود دارد، یک علامت مهم بیماری پارکینسون است که برای نخستین بار در سال ۱۹۲۷ ثبت شده است.
تجزیه و تحلیل بیوفلوئید نشان داده است که شروع بیماری پارکینسون می تواند تغییراتی در ترکیب آن ایجاد نماید.
تیم تحقیق ۱۵۰ نمونه سبوم از شرکت کنندگان را جمع آوری کرد، همچون ۷۹ نمونه از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون و ۷۱ نمونه دیگر بعنوان گروه کنترل افراد بدون بیماری استفاده شد.
در نهایت، ۴۲۰۰ خصوصیت منحصر به فرد در سبوم ها تشخیص داده شد. از این تعداد، ۵۰۰ مورد بین افراد مبتلا به پارکینسون در مقایسه با گروه کنترل متفاوت بودند.


منبع:

1401/07/24
14:20:04
5.0 / 5
478
تگهای خبر: اختلال , بیمار , بیماری , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سلامت