قائم مقام نظام پزشكی تهران بزرگ؛

حفظ سلامت مادر و نوزاد یکی از ارکان پزشکی کشور است

حفظ سلامت مادر و نوزاد یکی از ارکان پزشکی کشور است

سلامت: به گزارش سلامت، قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ ضمن اشاره به این که غربالگری مادران آبستن یک امر پذیرفته شده علمی و جهانی است، اظهار داشت: نباید با مداخلات غیر علمی باعث بازگشت به عقب شد.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، محمد رازی، در نخستین همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر که توسط نظام پزشکی تهران بزرگ در بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود، ضمن اشاره به این که یکی از ارکان پزشکی و سلامت هر کشوری حفظ سلامت مادر و نوزاد است، اضافه کرد: با برخوردهای علمی، واکسیناسیون و مراقبت های دقیق از مادر و نوزاد و کودک به جایی رسیدیم که مرگ و میر نوزادان بسیار کاسته شده و کودکان سالم از نظر رشد سیستم عضلانی و اسکلتی، رشد مغزی و روحی در جامعه داریم.
وی افزود: برخی اوقات شبه علم به بهانه های مختلف وارد حیطه پزشکی شده و مانع سلامت مردم می شود؛ اینکه بخواهیم جمعیت خویش را در حد نرمال نگه داریم که آن هم باید کارشناسان علمی با سنجش اقلیم، معادن و وضعیت کشاورزی و … به این نتیجه برسند که جمعیت کشور چقدر باشد، غربالگری در دوران حاملگی امر پذیرفته الزامی جهانی است.
رازی اضافه کرد: کسی حق ندارد در این مورد صحیح علمی و انسانی دخالت نموده و با مداخلات غیرعلمی باعث بازگشت به عقب و مملو کردن کشور از کودکان معلول ذهنی و جسمی شود.
قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ ضمن اشاره به این که همواره باید در حفظ نظم اجتماعی تلاش نماییم، خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام هم در همه احادیث خود به نظم و انضباط تاکید کرده و حتی در سوره های قرآن هم به این مهم سفارش شده است. بنابر این، بهتر است هر کس به کار خود مشغول شود و از مسئولین خواهان این هستیم که رشته های پزشکی بخصوص همکاران رشته کودکان و نوزادان را دریابند.
رازی ضمن اشاره به این که افزایش جمعیت و حفظ آن قوانین در ارتباط با خویش را دارد، تصریح کرد: علم و نظام اجتماعی دستور بر نمی تابد و با مصوبه و اعمال دستوری نمی توان کاری از پیش برد و باید مانند بازی شطرنج که جایگاه و نحوه حرکت هر کدام از مهره ها مشخص است در سیستم سلامت هم هر کس در حیطه وظایف و جایگاه خود به ارائه ی خدمت بپردازد.


منبع:

1401/06/31
18:11:18
5.0 / 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت