رگبار و رعد و برق در اغلب استانهای كشور تا اختتام هفته

رگبار و رعد و برق در اغلب استانهای كشور تا اختتام هفته

سازمان اورژانس كشور با هشدار هواشناسی سطح زرد، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق در اغلب استان های كشور را تا اختتام هفته جاری پیش بینی نمود.


به گزارش روز دوشنبه سازمان اورژانس کشور، زمان شروع رشد ابرهای همرفتی از امروز (دوشنبه) به ویژه در ساعات بعدازظهر می باشد که همراه با رگبار و رعد و برق می باشد.
بر اساس گزارش شماره ۴۲ سازمان اورژانس کشور، مناطق اثر این سامانه هواشناسی به شرح زیر می باشد.
دوشنبه: شرق مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات در جنوب سیستان و بلوچستان
سه شنبه: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات سمنان، مازندران، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان
چهارشنبه: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات استان های زنجان، قزوین، البرز، مازندران، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان
پنجشنبه: ارتفاعات گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان
زمان اختتام این سامانه پنجشنبه (۱۲ تیر ماه) می باشد و بالا آمدن ناگهانی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها، برخورد صاعقه از مخاطرات این سامانه آب و هوایی است که سفارش سازمان اورژانس اجتناب از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات می باشد.
وزش باد شدید در برخی از مناطق ۷ استان کشور
طبق گزارش سازمان اورژانس کشور زمان شروع وزش باد شدید که با خیزش موقت گرد وخاک همراه می باشد از امروز (دوشنبه) به ویژه در ساعات بعدازظهر می باشد و تا اختتام هفته جاری در استان های زیر ادامه دارد.
دوشنبه: جنوب سمنان، شمال اصفهان، خراسان رضوی، کرمان، یزد و خراسان جنوبی
سه شنبه: جنوب سمنان، شمال اصفهان و خراسان رضوی
چهارشنبه: خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و نیمه شمالی اصفهان
پنج شنبه: سمنان، خراسان رضوی، شمال اصفهان و یزد
اثر مخاطره این سامانه آب و هوایی احتمال لطمه به سازه های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه درختان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا می باشد که سفارش ها دراین زمینه عبارتند از محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و سایر اقدامات پیشگیرانه.
حاکمیت بادهای ۱۲۰ روزه در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان
بر طبق این گزارش، بادهای ۱۲۰ روزه از پنجشنبه شب ( ۱۲ تیرماه) شروع می شود که همراه با خیزش گردوخاک می باشد و مناطق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر خود قرار می دهد و احتیاط در تردد جاده ایی و پرهیز غیر ضروری از حضور در فضای باز از سفارش های این شرایط آب و هوایی است و زمان اختتام این سامانه روز جمعه (۱۳ تیرماه) می باشد.


1399/05/14
22:55:39
5.0 / 5
1775
تگهای خبر: تبلیغات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت