وزیر بهداشت:

تعدادی از کارهای تخصصی حوزه سلامت نیازمند پیوست فرهنگی است

تعدادی از کارهای تخصصی حوزه سلامت نیازمند پیوست فرهنگی است

به گزارش سلامت، ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ایجاد پیوست فرهنگی در کنار تعدادی از کارهای تخصصی حوزه سلامت مورد نیاز است، این اقدام در روزهای جنگ تحمیلی هم توسط رزمندگان حوزه سلامت انجام شد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی روز دوشنبه در جلسه اعضای کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفر خراسان رضوی که با موضوع برنامه های دهه پایانی ماه صفر برگزار شد، اضافه کرد: کارهای فرهنگی زیادی همچون اجرای سرود سلام فرمانده در کشور انجام شده است، در زمینه بهداشت و درمان ما هم می توانیم کلید کار را در انجام پیوست های فرهنگی ببینیم.
وی اشاره کرد: اولویت اول ما در روزهایی که گذشت و همین طور روزهای پیش رو خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع) و امام رضا(ع) است و اگر طبق فرمان مقام معظم رهبری و علما و مراجع تقلید عمل نماییم، می توانیم اجرای کار مشترک فرهنگی و تخصصی را به خوبی در جمع عزاداران رضوی ببینیم.
عین اللهی اضافه کرد: اگر روحیه بسیجی باشد کار با موفقیت پیش می رود، اما اگر این روحیه اداری باشد کار آنگونه که باید پیش نمی رود.
وی بیان کرد: ماموریت ها و مراسم های اربعین حسینی و دهه پایانی صفر جز حماسه های بی نظیر دنیا است، همچنانکه مقام معظم رهبری هم بر این مساله تاکید ویژه داشته و فرموده اند که این رویدادها به واقع حماسه قلب ها است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه کسانی که با پای پیاده به حرم های مطهر امام حسین(ع) و امام رضا(ع) مشرف می شوند بطور قطع یک فرد عادی نیستند، اظهار داشت: این افراد از اجر ویژه ای در نزد ایزد منان برخوردار می باشند و بطور قطع خادمان زوار پیاده حسینی و رضوی هم از این خاصیت ناب برخوردار می باشند.
دکتر عین اللهی با اشاره به این که در این روزها تمامی بخش ها شامل بهداشت، درمان، غذا و دارو، اورژانس ۱۱۵، پرستاری و غیره آماده ارائه خدمات ویژه به عزاداران رضوی هستند، بیان کرد: در روزهایی که تمام رسانه های دنیا روی موضوع پیاده روی زوار حسینی و رضوی تمرکز کرده اند، مردم به عشق امام حسین(ع) و امام رضا(ع) پا در این راه می گذارند و نیروهای حوزه سلامت هم که در کنار آنها قرار دارند از این ثواب ها و اجر و مزدها برخوردار می گردند.
وی اظهار داشت: در ایام گذشته سختی ها و مشکلات مناطق مرزی را داشتیم که زوار حسینی را گرفتار گرمازدگی کرده بود و نیروهای بهداشت و درمان بلافاصله خدمت رسانی لازم را به آنان داشتند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه معتقدیم که ثواب خدمه از زائر بیشتر بوده و هست، اشاره کرد: امام سجاد(ع) در این خصوص بطور خاص تاکید کرده اند و باید تک تک خادمان زوار سواره و پیاده دهه آخر صفر همچون خادمان حوزه سلامت بدانند که اگر ثواب کارشان بیش از زوار نباشد کمتر از آنان نیست و زوار امام رضا(ع) باید متناسب با نیازشان بهترین نوع خدمت را دریافت نمایند.
تدارک ۱۴۵ ایستگاه شهری و جاده ای برای زوار دهه پایانی صفر
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست اظهار داشت: برای ایام شهادت امام رضا(ع) ۱۴۵ ایستگاه شهری و جاده ای برای خدمت رسانی به هشت میلیون زائر پیش بینی شده است، زائرانی که بیش از یک میلیون نفر از آنان جزو زوار پیاده هستند که از هفت مسیر نیشابور، تربت حیدریه، چناران، طرقبه شاندیز، فریمان، سرخس و کلات به مشهد مشرف می شوند.
دکتر محمدعلی کیانی، با اعلان اینکه بدنبال ارائه بهترین نوع خدمت در زمینه های بهداشت، درمان و دارو هستیم، اضافه کرد: برای این ایام از ظرفیت تمامی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی بهره مند می شویم تا زوار امام رضا(ع) از همان شهر مبدا تحت پوشش خدمات بهداشتی، دارویی و درمانی باشند و متناسب با نیازشان بهترین نوع خدمت را دریافت نمایند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: از روز گذشته و بلافاصله بعد از اتمام ماموریت اربعین حسینی، ماموریت جدید را که ویژه دهه پایانی ماه صفر و ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) بوده در شهر مشهد و شهرها و جاده های منتهی به این شهر آغاز نموده ایم و اوج کارمان سه روز پایانی ماه صفر و در ایام ۲۸، ۲۹ و ۳۰ این ماه خواهد بود.
دکتر کیانی با اشاره به این که آماده ارائه کلیه خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی به بهترین شکل ممکن هستیم، اضافه کرد: ایستگاه های سلامت در مسیرهای مختلف شهری و جاده ای فعال بوده تا خدمت رسانی لازم را به زوار امام رضا(ع) داشته باشیم و در زمینه های پرستاری و پزشکی از ظرفیت نیروهای متخصص خانم برای درمان بانوان بیمار بهره برده ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار هزار محل اسکان برای زوار پیاده امام رضا(ع) پیش بینی شده و در تمامی این مراکز از ظرفیت نیروهای حوزه های بهداشت و درمان برخوردار خواهیم بود تا در صورت نیاز خدمات موردنیاز را که بیشتر بحث پانسمان تاول ها بوده به عزاداران رضوی ارائه نمایند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بامداد امروز به مشهد سفر کرد، بازدید از موکب های سلامت ویژه زوار پیاده از برنامه های دکتر بهرام عین اللهی در این سفر بوده است.1401/06/29
22:20:03
5.0 / 5
422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت