رییس سازمان جهانی بهداشت:

اختتام کرونا نزدیک است

اختتام کرونا نزدیک است

به گزارش سلامت، تدروس آدهانوم با اعلان اینکه اختتام همه گیری کرونا نزدیک است، اظهار داشت: ما هیچ گاه در موقعیتی بهتر از حالا برای شکست دادن این بیماری همه گیر قرار نداشته ایم.به گزارش سلامت به نقل از روسیا الیوم، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که جهان بیش از هر زمان دیگری به انتها همه گیری کرونا که از اواخر سال ۲۰۱۹ جان میلیونها نفر را گرفته، نزدیک است.
تدروس آدهانوم امروز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اضافه کرد: هفته گذشته تعداد مرگ و میرها بر اثر ویروس کرونا به پایین ترین میزان خود از مارس ۲۰۲۰ کم شد. ما هیچ گاه در موقعیتی بهتر از حالا برای شکست دادن این بیماری همه گیر قرار نداشته ایم. هنوز به نقطه اختتام کرونا نرسیده ایم اما این نقطه نزدیک به نظر می آید.
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آدهانوم از جهان خواست تا از فرصت پیش آمده برای اختتام دادن به این بیماری همه گیر بهره گیرند.
سازمان جهانی بهداشت چند روز پیش اعلام نموده بود که تعداد موارد جدید و مرگ و میر ناشی از اپیدمی کرونا حدودا در تمام نقاط جهان درحال کاهش بوده که خوشحال کننده است.
این سازمان اعلام نمود که ۴.۵ میلیون مورد جدید ابتلاء به کرونا در هفته آخر آگوست ثبت شده که نسبت به هفته قبل، ۱۶ درصد کاهش داشت و مرگ و میرها نیز ۱۳ درصد کم شد.

1401/06/27
11:26:48
5.0 / 5
385
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سلامت