مدیر بیمارستان سینای كارون:

بیمه شدگان کارونی هزینه درمان در بیمارستان سینا را پرداخت نکنند

بیمه شدگان کارونی هزینه درمان در بیمارستان سینا را پرداخت نکنند

به گزارش سلامت، مدیر بیمارستان سینای کارون اظهار داشت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی در شهرستان کارون نیازی به پرداخت هزینه های درمانی در این بیمارستان ندارند و از شهریور ماه این مورد اجرایی می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر، احمد مشکورنیا عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با آموزش های عرضه شده و کمک رسانه ها در این خصوص عوارض کرونا به حداقل و فرهنگ سازی بسیار مناسبی برای واکسیناسیون کرونا انجام شد.
وی ضمن اشاره به این که بخش vip بیمارستان سینا در آینده افتتاح می گردد، افزود: ساختمان جدید اورژانس بیمارستان سینا با مساحت یک هزار و ۴۵۰ مترمربع جایگزین ساختمان اورژانس قدیمی می شود؛ همینطور عملیات راه اندازی ساختمان اورژانس جدید بیمارستان سینا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فقط تجهیز آن باقی مانده است.
مدیر بیمارستان سینای کارون خاطرنشان کرد: برنامه ریزی شده که این ساختمان امسال به بهره برداری برسد و وارد چرخه خدمات رسانی پزشکی و درمانی شود؛ یکی از برنامه ها پس از جابه جایی اورژانس قدیم، تبدیل آن به مگا آی سی یو است.
مشکورنیا اظهار داشت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی در شهرستان کارون نیازی به پرداخت هزینه های درمانی در این بیمارستان ندارند و از شهریور ماه این مورد اجرایی می شود.
وی خبر داد: بیمارستان ۲۹۶ تخت خوابه سینا هم اکنون ۲۶۹ تخت اشغال دارد؛ همینطور ۶۷ درصد ظرفیت تخت های این بیمارستان سینا اشغال شده است.
مدیر بیمارستان سینای کارون ضمن اشاره به فعالیت فقط یک رادیولوژیست در بیمارستان از جذب یک رادیولوژیست دیگر تا آخر سال جاری اطلاع داد و خاطرنشان کرد: خیران تابحال بیشتر از ۱۰۰ میلیاردریال به بیمارستان کمک کرده و بخشی از هزینه ساخت سی تی اسکن را هم خیران پرداخت کرده اند.
مشکورنیا ضمن اشاره به فعالیت ۹۵ پزشک در بیمارستان سینا که ۸۰ نفر آنها متخصص هستند، بیان نمود: دوره کووید- ۱۹ برای بیمارستان سینا سخت تر گذشت چون وقتی ظرفیت بیمارستان های اهواز پر شد، سایر بیماران به بیمارستان سینا ارجاع داده می شدند؛ یعنی در شرق اهواز بیماران به بیمارستان سینا و در غرب اهواز به بیمارستان رازی ارجاع داده می شدند.
وی ضمن اشاره به این که بیمارستان سینا تنها مرکز درمان و بیمارستان خوزستان است که سند ۶ دانگ و تک برگ دارد، افزود: در چارچوب مسئولیت های اجتماعی مذاکرات خوبی با مشاور اجتماعی وزیر نفت در تهران داشتیم که بزودی خبرهای خوبی را برای مردم شهرستان کارون در زمینه درمانی اعلام می نماییم.
مدیر بیمارستان سینای کارون انتقاد کرد: تابحال نتوانستیم از ظرفیت صنایع فولاد و نیشکر در زمینه مسئولیت های استفاده نماییم ؛ همینطور برای تکمیل ساختمان lvr که در حد یک اسکلت فلزی است، امروز با این نرخ تورم حدود ۲۵۰ میلیاردریال نیاز داریم و برای ساخت مجتمع مرکزی پنج طبقه که همه تخت های بیمارستان را در خود جای می دهد به ۱۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم.
مشکورنیا اظهار داشت: آمار فوت شدگان ناشی از کرونا در بیمارستان سینا خیلی کم بوده است.


منبع:

1401/06/04
11:21:54
5.0 / 5
444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سلامت