ادامه روند نزولی رعایت شیوه نامه های ضدکرونا

ادامه روند نزولی رعایت شیوه نامه های ضدکرونا

سلامت: میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به 22 مرداد 1401 (از 15 تا 22 مرداد)، به پایین ترین حد یعنی بیش از 33.94 درصد رسیده است.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استانهای کشور در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، بیش از ۴۵.۲۸ درصد بوده، در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۰.۹۲ درصد و پایین ترین میزان رعایت هم در استان لرستان با ۳۴.۸۹ درصد بوده است.
همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۵ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، بیش از ۴۵.۲۸ درصد بوده است که استادیوم ها با ۹۳.۰۲ درصد بیشترین میزان رعایت و نانوایی ها با ۴۰.۳۲ درصد پایین ترین میزان رعایت را در این شاخص داشته اند.
میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استانهای کشور از ۱۲ تا ۱۹ مرداد بیش از ۲۲.۶۴ درصد بوده است
میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استانهای کشور از ۱۲ تا ۱۹ مرداد بیش از ۲۲.۶۴ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۴۸.۳۳ درصد و پایین ترین میزان رعایت مربوط به قزوین با ۹.۸۶ درصد بوده است.
همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور از ۵ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ بیش از ۲۲.۶۴ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه ها ۷۳.۸۱ درصد و پایین ترین میزان استفاده از ماسک مربوط به استخرهای شنا و مراکز با ۱۸.۵۱ درصد است.


میانگین درصد رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی استانهای کشور نیز از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۱، ۲۹.۲۹ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۴۳.۳۳ درصد و پایین ترین میزان رعایت مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۲۰.۶۳ درصد بوده است.
همچنین میانگین درصد رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی کشور از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، ۲۹.۱۶ درصد بوده که دانشگاه ها ۸۴.۴۴ درصد بیشترین میزان رعایت و پایانه های مسافربری درون شهری با ۲۵.۴۸ درصد پایین ترین میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری را داشته اند.
میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، ۴۵.۹۰ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان همدان با ۸۲.۷۳ درصد و پایین ترین میزان رعایت مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۳۲.۹۹ درصد بوده است.
همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۵ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، ۴۵.۹۰ درصد بوده است. استادیوم ها با ۹۵.۳۵ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مدارس با ۳۱.۴۰ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.
بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، از تعداد سه میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر۱۷۲ هزار و ۱۴۳ مورد بازرسی انجام شده است.
همچنین در طول این مدت تعداد ۳۳ هزار و ۳۸۸ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۱۰۴۱ مورد از این مراکز نیز پلمب شده اند.
منبع:

1401/05/25
10:05:17
5.0 / 5
460
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت