محققان پی بردند؛

داروی آسم برای درمان کووید 19 ناموفق است

داروی آسم برای درمان کووید 19 ناموفق است

سلامت: یک مطالعه جدید نشان میدهد که داروی آسم فلوتیکازون فوروات برای درمان کووید 19 خفیف تا متوسط تاثیر ندارد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «آدریان هرناندز»، محقق ارشد و مدیر اجرائی مؤسسه تحقیقات بالینی دوک کارولینای شمالی، اظهار داشت: «هیچ مدرکی دال بر زمان بهبود یا کاهش بستری شدن در بیمارستان در شرکت کنندگانی که فلوتیکازون فوروات در مقابل افرادی که دارونما مصرف کرده بودند، مشاهده نشد.»
این یافته از یک مطالعه سراسری با نزدیک به ۵۰۰۰ شرکت کننده به دست آمده است که به ارزیابی مزایای بالقوه داروهای موجود برای درمان کووید ۱۹ خفیف تا متوسط ادامه می دهد. فلوتیکازون فوروات یکی از سه داروی مورد تأیید سازمان غذا و دارو است که هم اکنون مقابل کووید ۱۹ آزمایش می شود.
داروهای تغییر کاربری داروهایی هستند که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای سایر اهداف پزشکی تأیید شده اند.
فلوتیکازون فوروات یک کورتیکواستروئید استنشاقی است که برای درمان آسم استفاده می شود، اما برای درمان کووید ۱۹ تأیید نشده است. این دارو تحت آزمایش قرار گرفت برای اینکه کورتیکواستروئیدها بطور بالقوه برای درمان کووید ۱۹ در میان بیماران غیر بستری مفید به نظر می رسند. پژوهشگران تاکید نمودند برمبنای یافته های آنها، فلوتیکازون فوروات نباید برای درمان کووید ۱۹ استفاده گردد.منبع:

1401/04/29
12:40:16
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سلامت