در سه ماه نخست سال

۱۳۹ نوزاد در آمبولانس های اورژانس بدنیا آمدند

۱۳۹ نوزاد در آمبولانس های اورژانس بدنیا آمدند

به گزارش سلامت معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: 139 مورد زایمان اضطراری در سه ماه نخست سالجاری درون آمبولانس های 115، هنگام انتقال مادر آبستن به مراكز درمانی و بیمارستانی انجام گرفته است.


حسن نوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، اضافه کرد: در مدت مورد اشاره نیروهای اعزامی اورژانس ۱۱۵ با قید فوریت های امدادرسانی به مادر و کودک این اقدامات را همزمان با زایمان و داخل آمبولانس های اعزامی با موفقیت انجام داده اند.
وی اظهار داشت: در اغلب موارد و بعد از تماس با اورژانس ۱۱۵، تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی به سرعت در محل حضور یافته و با مراقبت از مادر مراحل زایمان را با حفظ اقدامات لازم برای سلامتی کودک انجام داده اند.
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور توضیح داد: سرم درمانی، مدیریت صحیح راه هوایی نوزاد، کلامپ کردن و بریدن بند ناف، تخلیه ترشحات دهان نوزاد و سایر کارهای مربوط به انجام زایمان های اضطراری همچون اقدامات موثر نیروهای اعزامی اورژانس در انجام زایمان های مورد اشاره در داخل آمبولانس بوده است.
نوری افزود: امدادگران اورژانس بعد از انجام مراحل درمانی لازم، مادر و نوزاد را نجات داده و برای دریافت خدمات بیشتر بهداشتی به بیمارستان منتقل می کنند.
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: تکنسین های اورژانس ۱۱۵مهارت عملی گرفتن نوزاد، انجام مراقبت های تخصصی از مادر حامله در کابین آمبولانس، اقدامات پیش بیمارستانی در زایمان، خونریزی ها، مراقبت از مادر حامله و نوزاد تازه متولد شده و فوریت های پزشکی در حاملگی های پرخطر را فراگرفته اند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1399/05/10
14:04:19
5.0 / 5
1514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سلامت