نیمی از مراجعان به اماکن عمومی استان همدان فاصله گذاری را رعایت می کنند

نیمی از مراجعان به اماکن عمومی استان همدان فاصله گذاری را رعایت می کنند

ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: رعایت پروتکل فاصله گذاری فیزیکی در اماکن عمومی سیر نزولی داشته و طی بازرسی های انجام شده در یک هفته گذشته، مشخص شد که تنها در 57 درصد اماکن این مولفه رعایت شده است.


«لیدا رفعتی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پایین ترین میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی مربوط به استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی ۲۵ درصد، مهدکودک ۳۰ درصد و مراکز ورزشی ۳۵ درصد، در پایانه های مسافربری ۴۰ درصد، نانوایی ۴۲ درصد، پلیس +۱۰ و دفاتر پیشخوان ۴۵ درصد و مدارس ۵۲ درصد است.
وی اضافه کرد: همین طور به دنبال بازرسی انجام شده از سه هزار و ۸۵۹ مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب در استان مشخص شد که در سه هزار و ۵۶ واحد معادل ۷۱ درصد این واحدها بهداشت فردی رعایت می شود.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان افزود: ۷۶ درصد متصدیان و مراجعان به مراکز خدماتی و اماکن عمومی از ماسک استفاده کردند که بیشترین میزان آن مربوط به فرودگاه، دانشگاه، ورزشگاه و سالن های سینما و تئاتر با ۱۰۰ درصد است.
رفعتی گفت: همین طور پایین ترین میزان استفاده از ماسک برای صیانت از خود در مقابل ویروس کرونا مربوط به استخرهای شنا و مراکز تفریحی آبی ۳۱ درصد و تالارهای پذیرایی با ۴۴ درصد است.
وی اظهار داشت: مجهز بودن به دستگاه تهویه هوا یکی از اصول پیش گیری از شیوع ویروس کرونا است که در بازرسی های انجام شده از سه هزار و ۸۵۹ واحد مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان سه هزار و ۳۴۴ واحد معادل ۸۷ درصد به این دستگاه مجهز بودند.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اشاره کرد: وضعیت تزریق واکسن توسط خدمات دهندگان در اماکن عمومی نیز بررسی گردید که طبق آخرین اطلاعات دریافتی ۹۱ درصد از آنها واکسن کرونا را تزریق کرده بودند.
رفعتی اظهار داشت: در یک هفته گذشته ۷۷۱ واحد متخلف به سبب بی اعتنایی به پروتکلهای بهداشتی ابلاغی از طرف دانشگاه علوم پزشکی به مرجع قضایی معرفی و ۴۶ واحد نیز پلمب شد.
وی افزود: در یک هفته گذشته ۱۲ نانوایی و ۶ رستوران به سبب بی توجهی به تذکر و اخطارهای کارشناسان بهداشت محیط و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی پلمب شدند.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از مجموع ۱۰ شهرستان تابعه استان همدان شهرستان های رزن، درگزین و فامنین در وضعیت زرد و هفت شهرستان دیگر در وضعیت آبی قرار دارند.

1401/03/21
10:20:29
5.0 / 5
540
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تهویه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت