سرانجام آمار مبتلایان روزانه کرونا دو رقمی شد

سرانجام آمار مبتلایان روزانه کرونا دو رقمی شد

سلامت: بر طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی 24 ساعت گذشته، هفت بیمار کرونائی در کشور فوت کرده و همین طور آمار مبتلایان نیز بعد از گذشت حدود 28 ماه دو رقمی شد.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا از روز گذشته(جمعه) تا امروز ۱۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۳ نفر از آنها بستری شدند.
همچنین مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۶۷۸ نفر رسید که آخرین بار ۷ اسفند۹۸، تعداد مبتلایان روزانه کرونا در کشور دو رقمی بود و امروز پس از گذشت ۲۸ ماه، دو رقمی شد.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۳۲۸ نفر ماند.
خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۵۴ هزار و ۵۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شدند همین طور ۴۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تاکنون ۶۴ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۷۸۲ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۲۴ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۲۹۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۶۹۷ دُز رسید و همین طور در شبانه روز گذشته یک هزار و ۹۱۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
تا کنون ۵۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۲۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
اکنون هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا قرار ندارد همین طور ۱۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارد.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، بعد از ۸۲۱ روز، پنجشنبه ۱۲ خرداد، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور فوت نکرده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در توئیتی نوشت: بعد از ۲ سال و ۱۰۰ روز مقابله ملت قدرتمند ایران با کرونا و در صورتیکه در آمریکا و اروپا آمار تلفات بالایی گزارش می شود، ایران اولین روز بدون فوت کرونا را تجربه نمود.

بهرام عین اللهی اشاره کرد: این موفقیت را به رهبر انقلاب و ملت ایران تبریک می گویم و بر ارواح بلند شهدای مدافع سلامت درود می فرستم.
ویروس کرونا از اسفند سال ۱۳۹۸ در کشور شیوع و واکسیناسیون سراسری از ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۹ شروع شد.منبع:

1401/03/16
09:59:29
5.0 / 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سلامت