مطالعات نشان می دهد؛

تزریق لیدوکائین امکان دارد میگرن های سخت را کم کند

تزریق لیدوکائین امکان دارد میگرن های سخت را کم کند

به گزارش سلامت به نظر می آید تزریق درون وریدی چند روزه لیدوکائین بی حس کننده موضعی برای بیمارانی که با میگرن های غیر قابل درمان روزانه دست و پنجه نرم می کنند، باعث کاهش درد می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این نتیجه مطالعه جدیدی است که اثربخشی درمان تزریق لیدوکائین را مورد بررسی قرار داد؛ درمانی که احتیاج به بستری شدن در بیمارستان بعنوان ابزاری برای رسیدگی به "میگرن مزمن مقاوم" (rCM) دارد.
تشخیص rCM به این مفهوم است که بیماران حداقل به مدت شش ماه حداقل ۸ بار در ماه گرفتار میگرن شده اند بدون این که به درمان های استاندارد و استراتژی های پیشگیری پاسخ دهند.
درمان های خط اول شامل مُسکن های استاندارد درد و مسدود کننده های بتا؛ کورتیکواستروئیدها؛ داروهای ضد افسردگی؛ ضد تشنج؛ مسدود کننده های کلسیم؛ تزریق بوتاکس و / یا تحریک الکتریکی غیر تهاجمی هستند.
دکتر «اریک شونک»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا، اظهار داشت: «لیدوکائین یک بی حس کننده موضعی است اما التهاب را هم می کاهد.»
او اظهار داشت: «یافته ها نشان داده است که بیماران مبتلا به میگرن مزمن حدود یک ماه بعد از درمان بیمارستانی با داروهای IV همچون لیدوکائین، تسکین درد را تجربه کردند.»
بالغ بر ۶۰۰ بیمار بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ برای درمان تزریق لیدوکائین، معمولا برای پنج تا هفت روز، در بیمارستان فیلادلفیا بستری شده بودند.
قبل از درمان، بیماران حدود ۲۷ روز از هر ۳۰ روز سردردهای متوسط تا شدید را تجربه می کردند. هر حمله میگرن حداقل چهار ساعت طول می کشید.
بعد از ۲۵ تا ۶۵ روز بعد، بیماران گزارش دادند که به صورت متوسط در ۲۳ روز از ۳۰ روز گذشته سردرد داشتند - چهار حمله کمتر از پیش از درمان.
در حالی که این مزیت امکان دارد اندک به نظر برسد، شونک می گوید: «هنوز هم نشان دهنده بهبودی برای این بیماران است که معمولا دائماً سردرد دارند.»
همچنین معلوم نیست که لیدوکائین چگونه برای کاهش rCM عمل می کند. مکانیسم اثر آن در میگرن ناشناخته است.

1401/03/08
22:49:25
5.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت