دبیركل مجمع خیرین سلامت:

۳ هزار دستگاه آمبولانس کمبود داریم

۳ هزار دستگاه آمبولانس کمبود داریم

به گزارش سلامت دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار داشت: سه هزار دستگاه آمبولانس در کشور کمبود داریم و در تلاشیم با هماهنگی مجلس و دولت این کمبود به حداقل برسد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، حسینعلی شهریاری روز جمعه در آیین افتتاح پایگاه اورژانس شهری شادروان برگی در بیرجند اضافه کرد: هیچ جایی بهتر از حوزه سلامت برای جذب کمک خیرین نیست و سفارش علما و مراجع دینی این است که افراد متمکن و ثروتمند بعنوان وکلای خداوند در زمین وظیفه خدمت رسانی به محرومان را برعهده دارند.
وی با اعلان اینکه خیرین باید قدردان این جایگاه باشند اظهار داشت: از آنجا که نباید انجام کار خیر را به دوران پیری موکول کرد پس شورای مشارکت جوانان راه اندازی می شود و انتظار می رود شاهد حضور فعال جوانان خیر در زمینه سلامت باشیم.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت افزود: از ۲ سال قبل زمینه مشارکت بانوان کشور در عرصه سلامت فراهم و ثابت شده که هر جایی مشارکت بانوان وجود داشته است موفق تر عمل کرده اند.
وی اظهار داشت: شورای مشارکت بانوان در خراسان جنوبی راه اندازی شود تا بانوان در پروژه های خیرساز حوزه سلامت پررنگ تر ظاهر شوند.
شهریاری، هم افزایی بین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت را همچون اهداف سفر خود به خراسان جنوبی از روز چهارشنبه ذکر کرد و اضافه کرد: امید است با این هم افزایی شاهد اتفاقات خوبی در بخش سلامت و درمان استان باشیم.
وی بر لزوم توجه به پژوهش، بهداشت و پیشگیری اصرار کرد و اظهار داشت: باتوجه به جایگاه اورژانس پیش بیمارستانی باید به این بخش بیش از گذشته توجه گردد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از پیگیری نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی افزود: سفر اخیر به این استان گرچه فشرده بود اما بازدیدهای خوبی داشتیم و از نزدیک شاهد تلاش و جدیت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت استان بودیم.
وی با اشاره به هزینه کرد ۱۰۰ میلیارد تومانی مجمع خیرین سلامت در خراسان جنوبی اظهار داشت: این مجمع در دوران کرونا پنج میلیارد تومان برای حوزه سلامت استان هزینه کرده اما ظرفیت خیرین بیشتر است و باید در جذب کمک ها بیش از پیش کوشش کرد.
شهریاری با تاکید بر پرهیز از دولتی کردن کمک ها اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز بر این مساله تاکید کرده اند پس باید به دنبال جذب کمک از طرف بخش خصوصی باشیم.
وی اضافه کرد: قانون مشوق های خوبی برای گروههای خیرین در بحث معافیت های مالیاتی در نظر گرفته پس صنایع بزرگ و کارخانه ها بر طبق مسئولیت اجتماعی می توانند با مشارکت در امور خیر از این معافیت ها به ویژه در زمینه سلامت بهره مند شوند.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به جمع بندی مسائل و مشکلات خراسان جنوبی در زمینه سلامت اظهار داشت: هفته آتی این موارد در ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور مطرح و درخواست های لازم ارائه خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم در این مراسم اظهار داشت: سفر سه روزه دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور دستاوردهای خوبی داشته و بازدیدهایی حتی از نقاط مرزی استان انجام شده است.
سید محمدرضا طالبی ضمن ابراز امیدواری از به نتیجه رسیدن ثمرات این سفر افزود: خدمات مجمع خیرین سلامت در استان همیشه باکیفیت بالا به مردم ارائه شده است.
وی اظهار داشت: تصمیماتی در این سفر با حضور استاندار خراسان جنوبی گرفته شده و امید است که به نحو مطلوب اجرائی تا از کمبودهای بخش بهداشت و درمان استان کاسته شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم با قدردانی از خیرین سلامت اظهار داشت: خیرین سلامت بازوان پرتوان دانشگاه هستند که در تامین و ارتقای سلامت مردم به ما کمک می کنند.
سید محمد موسوی میرزایی با اشاره به کمبود آمبولانس در سطح کشور اضافه کرد: برای رفع قسمتی از این مشکل در استان خراسان جنوبی تصمیم به بازسازی آمبولانس ها جهت استفاده در پایگاه های اورژانس گرفتیم.
پایگاه اورژانس شهری زنده یاد کریم برگی با زیربنای ۱۴۰ متر مربع در بیرجند به بهره برداری رسید و برای اجرای این پروژه ۷۶۶ میلیون تومان هزینه شده که ۳۶۰ میلیون تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بقیه از طرف خانواده شادروان برگی و مجمع خیرین سلامت تامین شده است.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور که جهت بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان روز چهارشنبه وارد خراسان جنوبی شد، روز گذشته با سفر به قاینات ۲ مرکز خدمات جامع سلامت را در این شهرستان افتتاح نمود.
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی را زیر پوشش دارد.منبع:

1401/03/07
08:40:13
5.0 / 5
610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سلامت