مدیركل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت:

ایران توانست با موفقیت چالش کووید 19 را مدیریت کند

ایران توانست با موفقیت چالش کووید 19 را مدیریت کند

به گزارش سلامت مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: ایران در دوران کووید ۱۹ اتباع افغانستانی را هم زیر پوشش برنامه واکسیناسیون و درمان کووید ۱۹ قرار داد که جای تقدیر دارد و توانست با موفقیت آنرا مدیریت کند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، دکتر احمد المنظری، در وبینار هم اندیشی با نمایندگان سازمان های بین المللی و سفرای خارجی، اضافه کرد: تغییرات اقلیمی در جهان، منجر به افزایش ۲۳ درصدی بیماری ها شده است.

وی اظهار داشت: یکی از بیماری هایی که در دوسال اخیر جهان را درگیر کرده است، کووید ۱۹ است که مشکلات زیادی را در ابعاد مختلف برای مردم بوجود آورده است.

المنظری بیان نمود: برای مبارزه با بیماری ها، باید دلیل و ریشه های اصلی را شناسایی کرده و آنها را برطرف نماییم. از طرفی، ریشه خیلی از این بیماری ها، خارج از حوزه سلامت است. ازاین رو تقویت همکاریهای بین بخشی بیشتر از هر زمانی می تواند راهگشا باشد. در این راستا، تمرکز بر فعالیتهای بالادستی اهمیت ویژه ای دارد.

مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد: ایران تعهد دارد که فعالیتهای بین بخشی را با جدیّت دنبال کند و در این راستا تشکیل شورای سلامت و امنیت غذایی اقدامی بسیار عالی بود.

وی افزود: دنیا در خلال دو سال قبل توانست در مقابل کووید ۱۹ پاسخ موفقیت آمیزی دهد که تجربه بسیار مفیدی برای همه کشورها بود. اقدامات بین بخشی در این راستا بسیار کمک کننده بود.

المنظری در ادامه، ضمن تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران در جهت واکسیناسیون و عرضه خدمات درمانی به اتباع افغانستانی در دوران کرونا، خاطرنشان کرد: ایران در دوران کووید ۱۹ اتباع افغانستانی را هم زیر پوشش برنامه واکسیناسیون و درمان کووید ۱۹ قرار داد که جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت: بحث تغییر اقلیم که حالا و در آینده معضلات زیادی را برای سلامتی بوجود آورده و همینطور افزایش تاب آوری جوامع، همچون مباحثی است که باید روی آنها بیشتر از پیش کار کرد.

مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: فروکش کردن کووید ۱۹، فرصت مناسبی برای بازسازی و داشتن جوامع سالم تر خواهد بود.

المنظری در انتها با اشاره به اینکه ایران توانست با موفقیت چالش کووید ۱۹ را مدیریت کند، تصریح کرد: سازمان جهانی بهداشت امیدوار است که در ادامه اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته در تمام کشورها، به ایجاد جامعه سالم تر به همه جوامع بشری، کمک نماید.

۱۳۵۲


منبع:

1401/02/06
23:46:02
5.0 / 5
589
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سلامت