فواید مراجعه به روانشناس خانواده در تهران در مواجهه با طلاق یا ازدواج

فواید مراجعه به روانشناس خانواده در تهران در مواجهه با طلاق یا ازدواج

سلامت: یکی از لازمه های داشتن یک خانواده سالم، مراجعه به یک روانشناس خانواده در تهران و یا سایر شهرها می باشد. این کار موجب بهبود روابط اعضای خانواده می گردد.


یکی از لازمه های داشتن یک خانواده سالم، مراجعه به یک روانشناس خانواده در تهران و یا سایر شهرها می باشد. این کار موجب بهبود روابط اعضای خانواده می گردد.

یک ضرب المثل معروف در بین ایرانی ها وجود دارد، که می گویند از هر مقطعی جلوی ضرر را بگیرید، نوعی منفعت برای شما محسوب می شود. مراجعه به روانشناس خانواده در تهران و دیگر شهرها نیز، دقیقا همین هدف را دنبال می کند. همچنین، اگر شما، در حال مطالعه ی این مطلب می باشید، یعنی بنیان و اعضا خانواده برای شما حائز اهمیت ویژه ای می باشند.

گاه برای تشکیل و حفظ خانواده، می بایست قدم هایی محکم و استوار برداشت. یک روانشناس خانواده خوب، به شما کمک می کند تا قادر به حل چالش هایی باشید که در خانواده وجود دارد. به این ترتیب، می توانید یک خانواده منسجم و با روابط سالم داشته باشید. بسیاری از مشکلاتی در میان اعضای خانواده وجود دارد، راه حل بسیار ساده ای دارند و تنها از سوءتفاهم ناشی می شوند. بنابراین، قبل از اینکه به کینه، دلخوری و آسیب های وسیع تر تبدیل شوند، باید آنها را برطرف ساخت.

 

راز داشتن خانواده ای صمیمی: مراجعه به روانشناس خانواده

 

راه های داشتن خانواده ای سالم و خوشبخت با مراجعه به روانشناس خانواده در تهران

بدون شک، هدف همه ی ما داشتن خانواده ای شاداب، خوشبخت و سالم می باشد. اما، گاهی المان های شادی از نظر هر یک اعضای خانواده متفاوت است. از این روی، دکتر روانشناس خانواده با صحبت و آنالیز شخصیت هر یک از اعضا، راه هایی برای داشتن روابط موثر را برای خانواده ها ارائه می دهد. برخی از این راه ها عبارتند از:

پشت در گذاشتن مشکلات مربوط به بیرون از خانه

یکی از مهمترین عواملی که روابط اعضای خانواده را با یکدیگر سرد می کند، خستگی است. هنگامی که به یک روانشناس خانواده در تهران مراجعه می کنید، قطعا به شما آموزش می دهد تا چگونه، پیش از ورود به خانه مسائل کاری را فراموش کرده و زمان خود را به همسر و فرزندانتان اختصاص دهید. این کار، هم موجب افزایش انرژی شما می گردد و هم اعضای خانواده را از حضور خود محروم نکرده اید.

لذت بردن از در کنار هم بودن

از دیگر آموزه های یک روانشناس خانواده زبده، این است که، همواره با رویی خوش، از دیدن یکدیگر استقبال نمایید. احساسات خود را به یکدیگر بروز دهید و شکرگذارِ بودن در کنار هم باشید.

برنامه ریزی و مسئولیت پذیری

تمامی مسئولیت ها، بین اعضای خانواده می بایست به نحوی شایسته تقسیم گردد. چرا که، اگر کل بار زندگی بر دوش یک نفر باشد، این موضوع موجب سردی، بی حوصلگی، خستگی و دور شدن اعضا از یکدیگر می گردد. با تقسیم وظایف، فرزندان نیز مسئولیت پذیری را یاد می گیرند و در آینده، خانواده ی موفق تری خواهند ساخت.

 

روانشناسی خانواده، یکی از راه های داشتن خانواده ای شاد می باشد.

بهبود ارتباطات درون واحد خانواده

مشاهده اعضای خانواده که در تلاش برای حل مشکلات هستند، معمول است. گاهی اوقات این امر می تواند باعث قطع ارتباط و فاصله بین اعضای خانواده شود. این موضوع شرایطی را برای پرورش مشکلات در آینده ایجاد می کند، حتی اگر مشکلی کوچک و ناچیز به نظر برسد. با یک رواندرمانگر خانواده، می توانید درک روشنی از نقش هر یک از اعضا در خانواده به دست آورید، و همچنین نشان دهید که چقدر باز و صادق بودن در ارتباطات مهم است.

اگر یکی از اعضای خانواده مشکلی داشته باشد، سایر اعضا باید درخل آن مشکل احساس مسئولیت کنند.

شروع یک مکالمه می تواند برای بسیاری از افراد چالش برانگیز باشد زیرا آنها نمی دانند از کجا شروع کنند. یک روانشناس به شروع گفتگو کمک می کند و اعضا می توانند مشارکت کنند و نظر یا احساس خود را در مورد این موضوع بیان کنند.

این اولین قدمی است که خانواده برای بهبود ارتباطات درون خانوادگی برمی دارد. اعضای خانواده قادر خواهند بود بدون ایجاد درگیری در این روند، یکدیگر را به طور مثبت درک کنند.

تقویت روابط و تقویت پیوندها

هر از گاهی خواهر و برادرها درگیری خاص خود را دارند و گاهی اوقات آنقدرها هم جدی نیستند، اما برخی از آنها باید در کوتاه ترین زمان ممکن حل شوند.

اگر مشکلات زود حل نشوند می توانند منجر به قطع رابطه در خانواده شوند. مواقعی وجود دارد که خواهر و برادر شروع به حسادت نسبت به یکدیگر می کنند و این می تواند در نتیجه تلاش برای جلب توجه در میان بسیاری از مسائل دیگر باشد. بسیاری از والدین مرتکب اشتباه می شوند و کودکان را درک نمی کنند یا سعی می کنند اهمیت موضوع را کم کنند. این باعث می شود بچه هایی با احساسات حل نشده تربیت شوند.

مراجعه به یک روانشناس خانواده خوب در تهران به شما این فرصت را می دهد که فرزندان خود را خیلی بهتر درک کنید و بتوانید به آنها کمک کنید تا احساسات خود را بهتر بیان کنند و آنها را دور هم جمع کنید.

درنتیجه بچه ها در موقعیت بهتری برای مقابله با مشکل و درک یکدیگر قرار خواهند گرفت. اگر بچه ها یاد بگیرند که به تنهایی مشکلات را حل کنند، می توانند این کار را تا بزرگسالی انجام دهند. این یکی از مهمترین مزایای خانواده درمانی است.

ایجاد عزت نفس

عزت نفس برای کنار آمدن با هر چالش بزرگ زندگی و توانایی کنار آمدن خوب در یک جامعه مورد نیاز است.

افرادی که با عزت نفس پایین زندگی می کنند و رشد می کنند معمولاً در برابر فشار همسالان آسیب پذیرتر هستند و به راحتی می توانند متقاعد شوند که کارهایی را برخلاف میل خود انجام دهند.

آنها نمی خواهند به عنوان افراد عجیب و غریب دیده شوند و برای عضویت در گروه دست به هر کاری می زنند. افراد با عزت نفس بالا می توانند تصمیم های منطقی بگیرند. عزت نفس پایین نیز باعث مشکلات بین فردی و نیز مشکلات سلامتی می شود.

اگر والدین انگیزه نداشته باشند و عزت نفس پایینی داشته باشند، احتمال زیادی وجود دارد که فرزندانشان نیز همین مشکل را داشته باشند.

یک روانشناس خانواده به شما کمک می‌کند تا این مشکل را بازیابی کنید و به کودکان و والدین کمک می‌کند تا یکدیگر را بشناسند و درک کنند و احساس بهتری نسبت به خود و ارزششان در جامعه داشته باشند.

به این ترتیب خانواده می توانند زندگی مثبت تری داشته باشند و شانس خود را برای موفقیت در زندگی افزایش دهند. عزت نفس هنگام موفقیت بسیار مهم است و مشاوره خانواده در بهبود آن کمک خواهد کرد.

خانواده خود را شادتر کنید

فناوری تأثیرات مثبت و منفی بر خانواده ها داشته است. انجام کارها و برقراری ارتباط را بسیار آسان‌تر کرده است، اما گزینه‌های جایگزینی را نیز برای مقابله با مشکلات ارائه کرده است. وقتی افراد استرس دارند یا با مشکلی مواجه می شوند، به ابزارهای الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند و تلویزیون روی می آورند. این رویکرد بدی است زیرا شما از مشکلات خود پنهان می شوید یا از آنها فرار می کنید و این می تواند بر اعضای خانواده تأثیر منفی بگذارد.

وقتی یکی از اعضای خانواده خوشحال نیست، بقیه خوشحال نخواهند شد، به خصوص اگر ندانند مشکل چیست.

هیچ کس نیست که از بودن در کنار فردی که شاد نیست، لذت ببرد. مهم نیست. هنگامی که راه هایی برای باز کردن و درک یکدیگر پیدا کنید، خواهید دید که در کنار یکدیگر بسیار شادتر هستید. یک خانواده سالم می فهمد و یاد می گیرد که چگونه با مشکل کنار بیاید و رویارویی با آنها بسیار بهتر از چشم پوشی است. دفعه بعد که فردی مشکلی را پیش می آورد، بسیار راحت خواهد بود که به یک روانشناس خانواده در تهران یا شهر خود مراجعه کنید.

سخن پایانی

در صورتی که قصد مراجعه به بهترین روانشناس خانواده در تهران را دارید، پیشنهاد ما دکتر رامین علوی نژاد می باشد.

دکتر علوی، دارای مدرک تخصصی و بین المللی روانشناسی و مشاوره خانواده می باشند. در نتیجه، اگر نیاز به مشاوره و یا روانشناسی داشته باشید، در هر دو صورت دکتر علوی نژاد می توانند با استفاده از تجربیات و دانش خود به شما کمک کنند. همچنین، اگر در دیگر نقاط کشور و یا خارج از ایران ساکن هستید، امکان ویزیت آنلاین نیز برای شما فراهم می باشد.

 

1401/01/29
20:22:51
5.0 / 5
624
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت