معاون فنی و سلامت محیط كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

روزانه ۱۲۰۰ تیم بهداشتی در خدمت مسافران نوروزی هستند

روزانه ۱۲۰۰ تیم بهداشتی در خدمت مسافران نوروزی هستند

به گزارش سلامت معاون فنی سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: روزانه هزار و ۲۰۰ تیم بهداشتی سیار و ثابت در خدمت مسافران نوروزی هستند.


محسن فرهادی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت ایرنا اضافه کرد: کشیک های نوروزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ شروع شده و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ با نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی اماکن عمومی در خدمت مردم هستند.
وی عنوان کرد: این تیم بهداشتی علاوه بر این که در ارتباط با سلامت و ایمنی غذا تلاش می کنند، بر شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک کارکنان رستورانهای بین راهی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، تفرجگاهها، مراکز سیاحتی و ز یارتی، پاساژها، هتل ها و غیرهد نظارت دارند و با در صورت مشاهده تخلف، موارد را متذکر شده و در غیر اینصورت واحد مربوطه پلمپ و به مراجع قضایی معرفی می گردند.
فرهادی تصریح کرد: از دانشگاههای علوم پزشکی کشور خواسته شده استانهایی که مسافر پذیر بوده و با تراکم جمعیت در روزهای نوروز مواجهند، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی آ نها نظارت مستمر و دقیق تری صورت گیرد.
به گفته وی، کارشناسان بهداشت محیط وزارت بهداشت در تعامل با دستگاههای مختلف کوشش می کنند خدمات مطلوبی را از لحاظ بهداشت و ایمنی به مسافران نوروزی ارائه دهند و از مردم هم می خواهیم همکاری خوبی را با کارشناسان ما داشته باشند.
بیشتر از ۸۰ درصد خدمات دهندگان در مقابل کرونا واکسینه شدند
فرهادی با اشاره به اینکه بیشتر از ۸۰ درصد خدمات دهندگان در مقابل کرونا واکسینه شدند، خاطرنشان کرد: طرح محدودیت هوشمند کرونایی که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است از ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۰ تابحال درحال اجرایی شدن است و بر دو اصل مهم واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه بهداشتی استوار است.
معاون مرکز فنی و سلامت محیط کار وزارت بهداشت اضافه کرد: کنترل و نظارت اصلی بر اجرای طرح بر عهده وزارت بهداشت بوده و طرح مدیریت هوشمند خیلی زندگی مردم را محدود نکرده ولی کنترل ها را افزایش داده است.


1400/12/28
23:06:50
5.0 / 5
524
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت