معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:

42 مرکز اقامتی به مراجع قضایی عرضه شدند

42 مرکز اقامتی به مراجع قضایی عرضه شدند

به گزارش سلامت معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از پلمب ۳۱۰ مورد متخلف بهداشتی در کشور در روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: ۷۱۸ مرکز اقامتی بازدید شد که ۴۲ مورد از این مراکز به مراجع قضایی معرفی و ۱۸ مورد پلمب شدند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، محسن فرهادی ضمن اشاره به آغاز برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۱۴۰۱ عنوان کرد: این برنامه از روز گذشته چهارشنبه ۲۵ اسفند در سرتاسر کشور با حضور فعال همه بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط با هدف حفظ و ارتقای بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی و پروتکلهای بهداشتی در جهت سلامت جامعه شروع شده و اولویت، مدیریت کنترل کووید ۱۹ است.
وی افزود: در نخستین روز برنامه سلامت نوروزی، ۳۴ هزار و ۵۵۹ مورد بازرسی در سرتاسر کشور انجام شده و ۸۹۷ مورد متخلف بهداشتی به مراجع قضایی عرضه شدند.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: یک هزار و ۱۱۴ مرکز بین راهی هم در روز گذشته مورد بازدید قرار گرفت که ۷۹ مورد به مراجع قضایی معرفی و ۲۴ مورد پلمب شدند.
فرهادی ضمن اشاره به بازرسی های مشترک نیروهای بهداشتی با سایر سازمان ها و نهادها اظهار داشت: روز گذشته، سه هزار و ۶۳۵ مورد بازرسی به صورت مشترک با سازمان ها و ادارات و مراجع قضایی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در روز اول اجرای این برنامه، ۳۴ هزار و ۳۳۴ کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شد، اضافه کرد: روز گذشته ۱۷ هزار و ۹۷۵ مورد کلرسنجی از سامانه های آبرسانی و ۱۲ هزار و ۷۲۹ مورد سنجش پرتال از سطوح و مواد غذایی انجام شد.


منبع:

1400/12/27
11:52:52
5.0 / 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سلامت