رییس علوم پزشكی:

پنج بیمار کرونائی در قم جان باختند

پنج بیمار کرونائی در قم جان باختند

به گزارش سلامت رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در شبانه روز گذشته پنج بیمار که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، جان خودرا از دست دادند.


به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت وگویی گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به دوازدهم اسفندماه، ۳۳ تَن مشکوک و یا با علایم قطعی مبتلاشدن به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
وی با اشاره به بستری شدن ۲۴ تَن از این بیماران اظهار داشت: ۵۲ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، نیز به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان در منزل از بیمارستان مرخص شدند.
مصری کل بیماران کرونائی که در مراکز درمانی قم تحت معالجه و درمان قرار دارند را ۲۸۰ تَن ذکر کرد و اظهار داشت: ۴۷ تَن به سبب وخیم بودن وضعیت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.
وی اضافه کرد: از ۱۵۹ آزمایش کرونای انجام شده نتیجه ۴۱ مورد مثبت شد.
رئیس علوم پزشکی قم بیان کرد: از شروع اجرای طرح همگانی واکسیناسیون کرونا در قم، یک میلیون و ۷۶۵ هزار و ۶ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.
قم از ششم اسفندماه جاری در وضعیت نارنجی کرونائی قرار دارد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند بمنظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و نیز ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir مراجعه کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.


منبع:

1400/12/13
16:31:08
5.0 / 5
639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سلامت