بازگشت آمارهای دو رقمی مرگ کرونائی به بیمارستان های مازندران

بازگشت آمارهای دو رقمی مرگ کرونائی به بیمارستان های مازندران

سلامت: تعداد مرگ های ناشی از کرونا در بیمارستان های مازندران بعد از 138 روز یک دفعه دیگر دو رقمی شد تا 22 درصد مرگ های کرونائی کشور طی شبانه روز گذشته به نام مازندران ثبت گردد و آژیر قرمز اومیکرون خصوصاً برای گروهی که بر کشنده نبودن این سویه از کرونا تاکید دارند بیشتر از قبل به صدا در آید.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، آمارهای انتشار یافته توسط دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهند که طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز پنجشنبه ۱۴ بهمن، تعداد مرگ های کرونائی این استان با افزایش هفت برابری نسبت به ۲۴ ساعت قبلی از دو نفر به ۱۴ نفر رسید که ورود مازندران به روزهای سخت کرونائی را نشان میدهد.
آخرین باری که تعداد مرگ های دو رقمی در مازندران ثبت گردید ۲۶ شهریور و در ایام پایانی موج پنجم کرونا بود که ۱۲ نفر در بیمارستان های مازندران بر اثر مبتلاشدن به کرونا جان باختند. از آن روز به بعد تا روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۲۶ شبانه روز بدون مرگ کرونائی در مازندران ثبت گردید و در باقی روزها نیز همیشه تعداد مرگ های کرونائی یک رقمی و عمدتاً نیز کمتر از پنج مورد بود. اما در صورتیکه انتظار می رفت تعداد مرگ های کرونائی مازندران در ایام هفته آتی و به مرور به مرز دو رقمی شدن برسد، با ثبت یک روند تصاعدی آمار مرگ های کرونائی این استان باردیگر دو رقمی شد.
مرگ ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در مازندران طی شبانه روز گذشته رد شرایطی رقم خورده است که در همین بازه زمانی آمار کل مرگ های کرونائی کشور ۶۱ نفر بود. به عبارتی دیگر ۲۲ درصد از مرگ های کرونائی کشور طی شبانه روز گذشته مربوط به مازندران است.
با مرگ ۱۴ بیمار کرونائی در مازندران طی شبانه روز گذشته تعداد مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا در ماه جاری تا امروز –پنجشنبه- به ۳۵ نفر و تعداد قربانیان کرونا در مراکز درمانی مازندران از شروع سال جاری تا امروز به دو هزار ۶۷۰ نفر رسید.
بر اساس آمارهای انتشار یافته طی شبانه روز گذشته ۱۹۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی مازندران بستری شدند و مجموع تعداد بستری شدگان نیز با رسیدن به ۷۲۴ نفر به بالاترین تعداد در ۱۳۸ روز اخیر رسید. این روند افزایشی در تعداد بیماران بدحال کرونائی و تحت درمان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های مازندران نیز دیده می شود. بطوریکه تعداد این بیماران از ۱۱۴ نفر در روز چهارشنبه ۱۳ بهمن به ۱۳۰ نفر در روز پنجشنبه رسیده است.
مقایسه روند افزایشی موج پنجم کرونا در مازندران که با سویه « دلتا » از آخرین روز خرداد شروع شده بود، با سرعت افزایش تعداد مجموع بستری شدگان کرونائی مازندران در ابتدای موج ششم با سویه اومیکرون نیز بیان کننده سرعت بالای همه گیری سویه جدید در استان است که احیانا بلندتر بودن موج ششم نسبت به موج پنجم را هشدار می دهد.
در حال حاضر برمبنای داده های سامانه ماسک، پنج شهرستان آمل، جویبار، سوادکوه، رامسر و نکا در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارند و شهرستان های گلوگاه، بهشهر، ساری، قائمشهر، بابلسر، بابل، محمودآباد، نوشهر، فریدونکنار، نور، چالوس، کلاردشت، عباس آباد و تنکابن نیز در نقشه کرونائی کشور بین شهرستان های با وضعیت نارنجی قرار گرفته اند. سه شهرستان میاندورود، سوادکوه شمالی و سیمرغ نیز در وضعیت زرد باقی مانده اند. این در حالیست که تا روز چهارم بهمن همه شهرستان های مازندران در وضعیت آبی کرونائی قرار داشتند و تا ۱۰ بهمن هیچ شهرستانی از مازندران در وضعیت قرمز قرار نداشت.
قدرت بالای سرایت اومیکرون و سرعت شیوع آن سبب شده تا طی ۱۰ روز اخیر سامانه ماسک هر ۲۴ تا حداکثر ۴۸ ساعت در نتایج ارزیابی و نقشه کرونائی کشور تجدیدنظر کند. در حالی قبل از آن ارزیابی ها حداقل هر هفته تغییر می کرد.


منبع:

1400/11/15
13:17:41
5.0 / 5
669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سلامت