معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد:

آماده باش مراکز بهداشتی کشور با ورود به موج ششم کرونا

آماده باش مراکز بهداشتی کشور با ورود به موج ششم کرونا

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ مصوبات اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا به معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و اعلام آماده باش به همه مراکز بهداشتی کشور با ورود به موج ششم کرونا اطلاع داد.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، «کمال حیدری» روز پنجشنبه اظهار داشت: در ایام اخیر شاهد روند صعودی تعداد مبتلایان ناشی از گسترش ویروس کرونا و سویه های جدید آن بودیم. در این راستا مصوبات یکصد و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا به معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: بر طبق این مصوبات به همه پرسنل و واحدهای عرضه خدمات سطح یک شامل مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت اعلام آماده باش شد.
حیدری افزود: پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون و مراکز و پایگاه های عرضه دهنده خدمت واکسیناسیون فعال بوده و به تکمیل پوشش واکسیناسیون نوبت سوم در گروههای سنی بالای ۱۸ سال می پردازند.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تداوم انجام واکسیناسیون در گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال، حذف مأموریت ها و جلسات غیرضروری، تأمین اقلام حفاظت فردی استاندارد و مناسب برای همه عرضه دهندگان خدمات بهداشتی، درمانی و تأمین اقلام ضد عفونی کننده استاندارد از دیگر مصوبات ابلاغی به معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.
حیدری عنوان کرد: همینطور عرضه خدمات غیرحضوری برای بیماران و گروههای پرخطر مبتنی بر درخواست برای همه مراجعان، ابلاغ مصوبات ستاد ملی کرونا به همه واحدهای تابعه، تاکید بر واکسیناسیون دوز سوم همکاران کادر بهداشت و درمان و لغو پایش های حضوری به مدت دو هفته به جز پایش و نظارت های اجرایی برنامه موج ششم و اعزام تیم واکنش سریع به معاونت های بهداشت دانشگاه ها ابلاغ گردیده است.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، تا روز گذشته ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۱۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۷۵ نفر از آنها بستری شدند همینطور مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۴۰۴ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۱۱۵ هزار و ۱۳۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، هزار و ۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۴۴ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۹۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
اکنون ۶۰ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۲۶۶ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۶۱ نفر دُز دوم و ۱۸ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۸۷ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۳ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۴۱۴ دُز رسید.
امروز ۷۷ شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفتند. ۱۷۹ شهرستان نارنجی، ۱۸۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی هستند.منبع:

1400/11/14
13:02:32
5.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سلامت